Przyznaj się…, nikomu o tym nie powiem – czy kładąc na swoją twarz codzienny krem, współgra on z kosmetykami do oczyszczania? Albo inne pytanie – jak oczyszczasz swoją skórę twarzy? Tylko woda? Wrrrr…..

H2O a nastrój

Być może wielu z Was dziwne wydaje się to, co napisałam powyżej, że ktoś myje twarz wodą. Ale co tu ukrywać – tak właśnie jest. Zawsze znajdzie się coś ważniejszego do zakupu niż dobry kosmetyk do twarzy, a przecież buzia to Twoja wizytówka, myć ją trzeba każdego dnia. Co więc pozostaje? Kran i woda.

Wiele pokoleń przed nami myło twarz wodą i nie mieli z tym problemu. Tak, ale czy oprócz wizualnej czystości ktoś miał jeszcze jakieś inne potrzeby w tym względzie? Brak brudu był celem. Dzisiaj to już nie jest wystarczający argument. Obecnie, czystość twarzy to nie tylko jej wizualność, ale także całe psychologiczne zaplecze – poczucie komfortu, samopoczucie oraz postawa jaką przyjmujesz, kiedy z kimś rozmawiasz.

Pamiętasz wpadki makijażowe Angeliny Jolie lub Nicole Kidman? Myślisz, że gdyby wiedziały, że ich twarz nie wygląda tak, jak było w zamyśle, pozowałyby tak ochoczo fotoreporterom? Poczucie tego, jak wyglądamy wpływa na nastrój, dlatego dbanie o swój wygląd, o swoją twarz poza walorem zdrowotnym, ma też głębsze znaczenie – pozwala nam czuć się swobodnie, pewnie, dobrze w swojej skórze. To, czy lubisz swoją twarz widać gołym okiem, dlatego zadbaj o jej komfort i zdrowie.

kosmetyczne serie

Dlaczego firmy kosmetyczne promując dany produkt wypuszczają jego całą serię – krem na dzień, krem na noc, peeling, krem pod oczy, tonik? Czy ma to jakieś uzasadnienie?

Poza marketingowym oraz finansowym znaczeniem, jest jeszcze jedno – pielęgnacyjne. Ja też wiele lat patrzyłam podejrzliwie na ten proceder. Wydawało mi się nieuczciwe to, że kupując krem chcą mi sprzedać zarazem tonik i krem na noc. Po co mi to wszystko? Kiedy zaczęłam interesować się swoim zdrowiem na wyższym poziomie, zaczęłam dostrzegać, że używanie serii kosmetyków ma swój sens.

Po pierwsze – dzień zaczynasz od oczyszczania. Kiedy znajdziesz kosmetyki, które spełniają Twoje potrzeby, spostrzeżesz, że dbanie o dobre nawyki przychodzi Ci łatwiej. Miły zapach, uczucie komfortu po myciu twarzy codziennie po przebudzeniu będzie przypominać Ci, że już czas na poranną toaletę. Zatem oczyszczanie zaczynasz od żelu do twarzy lub toniku. Moim typem są wody micelarne, mocno orzeźwiają i dobre oczyszczają skórę. Po drugie – nakładasz krem pod oczy. Oczywiście z tej samej serii. Dlaczego? Bo zawarte w kosmetykach „seryjnych” składniki, chociaż podobne, to jednak w innych stężeniach i formułach uzupełniają się i tworzą w ciągu doby zamknięty krąg działania. Etap trzeci to nałożenie kremu na dzień. Zwykle są to lekkie, nawilżające konsystencje, nawet jeśli masz skórę suchą. Jego celem jest wniknięcie w głębsze warstwy naskórka i zabezpieczenie ich m.in. przed mikrouszkodzeniami. W taki oto sposób masz dzień rozpoczęty od seryjnego wsparcia zdrowia Twojej skóry.

Wieczorem odnawiasz ten proceder, a więc oczyszczasz skórę, najpierw tonikiem i mleczkiem, a jeśli tak jak ja jesteś zwolenniczką mocniejszych wrażeń, to po wstępnym oczyszczeniu płynami (micelarny lub tonik), możesz zmyć z twarzy resztę makijażu żelem z wodą lub odpowiednim peelingiem. Następnie nakładasz krem pod oczy i krem na noc. Wszystko to oczywiście z danej serii. Dlaczego? Bo jeśli używasz peelingu firmy „1”, kremu pod oczy firmy „2” i kremu na twarz firmy „3”, to prawdopodobnie żadne z nich nie będzie ze sobą współpracować dla Twojego dobra, a możliwe efekty jakie oferują, nie będą przez Ciebie dostrzegalne w takim stopniu, jak mogłoby to rzeczywiście wyglądać.

zestaw „essencials by ARTISTRY”

Zanim zdecydujesz się na wybór serii, oznacz swoją kondycję skóry: normalna, sucha, mieszana, tłusta. To pomoże Ci wybrać lepszą serię dopasowaną do obecnych potrzeb Twojej skóry.

Stan skóry zmienia się wraz z wiekiem, stanem zdrowia i trybem życia. Dzisiaj chcę Cię zapoznać z serią „essencials by ARTISTRY”, która proponuje rozwiązania dla skóry młodej z niewielkimi problemami skórnymi.

Jak wygląda działanie zestawu (toniku, żelu i kremu)? 

„Przeciwtrądzikowy tonik odświeżający marki essentials by ARTISTRY oczyszcza cerę i odblokowuje pory, dzięki czemu, przy regularnym stosowaniu, następuje znaczna poprawa kondycji skóry. Bezzapachowy żel z kwasem salicylowym, wyciągiem z oczaru wirginijskiego i zielonej herbaty dokładnie oczyszcza skórę, pomaga pozbyć się wyprysków i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości.” Całość uzupełniasz lekką emulsją lub kremem nawilżającym i normalizującym wydzielanie sebum. Dzięki kompleksowemu działaniu, a więc zastosowaniu serii uzupełniających się kosmetyków, masz szansę na cieszenie się czystą, zadbaną twarzą przez długi dzień. Wtedy możesz wykonywać swoje codzienne prace, spokojna o swój wygląd.

Seria „essencials by ARTISTRY” to idealnie dobrane produkty, które zapewniają prostą, szybką i skuteczną podstawową pielęgnację skóry. Beztłuszczowe formuły zawierają składniki wysokiej jakości pozyskiwane z naturalnych źródeł, które gwarantują piękny wygląd skóry przez cały dzień. Zrozumienie podstaw pielęgnacji skóry i stosowanie prostego programu pielęgnacyjnego pozwoli Ci cieszyć się pięknym wyglądem skóry przez całe życie.

Więcej o serii znajdziesz tutaj. Zapraszam do lektury.

Jeśli masz pytania, napisz do mnie! Formularz znajdziesz w zakładce „Kontakt”.

 

 

fot. via Internet oraz Amway.com