Jesteś Rodzicem dziecka, które nie słyszy? Po wieloletnich konsultacjach już wiesz, że implant nie pomoże w komunikacji Twojemu dziecku? Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim dzieckiem? Czujesz się całkowicie zagubiony w obecnej sytuacji?

To bardzo trudne doświadczenie, ale nie załamuj się. Wiele dorosłych osób Głuchych potwierdza, że ich życie w tzw. świecie ciszy nie jest w żaden sposób gorsze od życia osób słyszących. Chociaż nie mówią dźwiękiem, to porozumiewają się gestami.

Jesteś gotowa / gotowy do wejścia na drogę cichej komunikacji? Jeśli jesteś Rodzicem dziecka Głuchego, to zauważ, że Polski Język Migowy to także Twój język! Sprawdź na czym polega PJM i jak prosto i skutecznie nauczyć się migać.

Kurs Online PJM

Zachęcam Cie do wzięcia udziału w unikatowym wydarzeniu na polskim rynku – w kursie online Polskiego Języka Migowego. Dedykowany jest on przede wszystkim rodzicom i przyjaciołom osób Głuchych, aby w prosty i szybki sposób nauczyć się migać podstawowe wyrażenia. Do udziału w nim zapraszam także osoby nie mające na codzień kontaktu z osobami Głuchymi.

Zakres kursu obejmuje zagadnienia związane z codziennością, przedstawianiem się, wyrażaniem własnych emocji, mówieniem o swoich zainteresowaniach, preferencjach kulinarnych, zwierzętach, liczebnikach i oznaczeniach czasu. Kurs obejmuje też zagadnienia związane z psychologią osób Głuchych. To doskonałe wprowadzenie do świata, który ma swoje kulturowe dobra, jak np. określenia nie istniejące poza językiem migowym, regionalizmy, zachowania będące charakterystyczne dla osób Głuchych.

Kurs obejmuje osiemnaście modułów merytorycznych oraz dwa dodatkowe sprawdzające przyswojony materiał. Dzięki prostemu językowi wykładów i materiałów dodatkowych, już od pierwszej lekcji nabierasz pewności, że jesteś w stanie nauczyć się migać.

Kurs Online – czy dam radę?

Wiele osób zadaje mi pytanie, czy z kursu online są w stanie nauczyć się migać? Przecież to dość skomplikowany i zupełnie nieznany w Polsce język. Odpowiadam wtedy tak: jeśli chcesz się nauczyć tego języka i poświęcisz mu odpowiednią ilość czasu, to mogę udzielić Ci gwarancji własnym słowem, że będziesz poprawnie migać. Jedyne, co musisz zrobić to uważnie patrzeć na migane przeze mnie znaki i powtarzać je w każdej wolnej chwili. Zasada nauki PJM jest identyczna jak każdego innego języka – uczysz się go podczas lekcji, a potem powtarzasz tyle razy, ile trzeba w Twoim indywidualnym przypadku, aby przyswoić zdobytą wiedzę.

Prezentowane na kursie wyrażenia są adekwatne do kursu językowego na poziomie A1 – jest to zatem poziom podstawowy, pozwalający na prostą, jednoznaczną komunikację z osobą Głuchą. Otrzymujesz ode mnie też wskazówki, jak mówić, by być zrozumianym – pokonanie stresu pierwszych rozmów jest podstawowym motywatorem do tego, aby po czasie, kiedy już oswoisz się z typowymi znakami używanymi w codziennych dyskusjach, swobodnie migać i robić to z zadowoleniem.

PJM – jak zacząć?

W moim kursie PJM znajdziesz wiele podpowiedzi do tego, jak oswoić się z „innością” osoby Głuchej. Każdy człowiek jest indywidualnością, dlatego trudno jest znaleźć jeden model zachowań, który będzie pasować do każdej napotkanej osoby – niemniej, dzięki przedstawionym na kursie wskazówkom, nabierzesz pewności siebie i będziesz chętnie pomagać i komunikować się z ludźmi ze świata ciszy.

Pierwszym zadaniem, jakie trzeba wykonać, to zadać sobie pytanie o to, w jakim celu chcesz nauczyć się migać. Czy masz w swoim kręgu jakąś osobę niesłyszącą? Czy osoba ta zna PJM? Czy wiążesz swoją karierę zawodową z grupą osób Głuchych? Czy w swojej pracy masz kontakt z takimi osobami?

Drugim zadaniem niech będzie odpowiedzenie sobie na pytanie: co w Twoim życiu rozwiąże znajomość PJM? Jeśli chcesz poznać język migowy dla tzw. „zabicia czasu” – nie zabronię Ci tego. Jednak jeśli nie masz obecnie żadnej silnej motywacji w kierunku nauki PJM, to ucz się tego języka jako narzędzia, które w przyszłości pomoże Ci komunikować się z osobami, które na ogół bywają nierozumiane i odrzucane przez społeczeństwo. Znajdź w tym języku coś, co pozwoli Ci poznać nowych ludzi, zawiązać przyjaźnie i dzielić się swoimi pasjami.

Zadanie numer trzy – kup kurs i po prostu weź w nim udział. Gwarantuję Ci, że czas spędzony na lekcjach online będzie jedną z najlepszych, tegorocznych przygód w Twoim życiu!

Pełny opis kursu znajdziesz tutaj.

 

 

fot. by Unsplash