szkolenie

“Kobieta Niezależna” -szkolenie Kamili Rowińskiej, Gdynia / 27 lipca 2019 r. 

Osobiste podsumowanie wydarzenia  

To szkolenie odbywa się w wielu miastach w Polsce. Mogłam zdecydować się na Kraków – wygodnie i blisko. Wybrałam jednak Gdynię, aby podczas ważnego szkolenia być w całkiem nowym środowisku, między ludźmi, których widzę po raz pierwszy. Chciałam całkowicie skupić się na treści szkolenia i wnioskach, jakie po nim się pojawią. 

“Kobieta Niezależna” – jak ją rozumieć?

Koncepcja niezależności jest dla Kamili Rowińskiej bardzo ważna. Mówi o tym nie tylko podczas szkoleń, ale również w mediach społecznościowych, książkach, wystąpieniach publicznych. Dlaczego kładzie nacisk na ten aspekt? Ponieważ negatywne skutki “zależności” zna z doświadczenia.
Niezależność często jest błędnie interpretowana. Nie chodzi w niej o brak zobowiązań, “nieznośną lekkość bytu”, a raczej przeciwnie – o zadbanie o wszystkie swoje warunki konieczne do szczęśliwego i spełnionego życia. Chociaż każdy z nas sam definiuje co uważa za niezależność, są pewne warunki pomocne przy budowie tej definicji. Wg Kamili, wartością konieczną do możliwości odczuwania swojej niezależności jest zadbanie o swoje finanse, umiejętność asertywnej komunikacji, dobrostan psychiczny na podstawie którego podejmuje się świadome i dojrzałe decyzje.

czego się dowiedziałam? 

Na drodze samorozwoju jestem już od kilku lat, dlatego szkolenie w wielu aspektach było dla mnie uzupełnieniem i poukładaniem tego, co już wiem. Jednak czym innym jest coś wiedzieć, a czymś innym praktykować to.

Ważną lekcją było dla mnie właśnie odkrycie, że mimo znania zasad, nie stosuję w swoim życiu większości z nich. Szczerość Kamili i nacisk kładziony na wybrane elementy, niekiedy dawały odczucie silnego dyskomfortu. Ale przecież po to właśnie przyjechałam, aby dowiedzieć się, co nie działa, co poprawić, co uzupełnić, aby w momencie próby, nie być bezsilną i zaskoczoną.

Z Gdyni wywiozłam przekonanie, że sukces buduje się strategicznie, a nie przez łut szczęścia. To strategiczne i zaplanowane działanie, każdego dnia przybliża nas do celu.

Potwierdziła to też zaproszona gościnnie na salę Edyta Kurek, przyjaciółka Kamili i doświadczona przedsiębiorczyni. Słowa, które padły podczas jej występu pokazały z innej perspektywy, że za życie “trzeba się zabrać”, budować je, kreować. A jednym z najważnieszych zobowiązań naszego życia jest zadbanie o swoją niezależność.

 

dla kogo szkolenie? 

Wbrew nazwie – nie tylko dla kobiet. Na sali byli obecnie też mężczyźni, którzy chcą wesprzeć swoje życiowe partnerki w budowanu pięknego i świadomego, odpowiedzialnego życia. To wspaniałe widzieć, że czasami niezależność staje się dbałością nie tylko kobiety, ale także jej mężczyzny.

Szkolenie polecam nie tylko kobietom, które dopiero chcą zadbać o swoje życiowe finansowe lub prawne potrzeby, ale uważam, że równie dobrze odnajdą się na nim panie które są już na wysokim poziomie ekonomicznym. Wiedzy nigdy nie jest za wiele. Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego, co może uratować z trudnej, nieprzewidzianej sytuacji.

Przede wszystkim jednak, dedykowane jest ono kobietom, które nigdy wcześniej nie podjęły inicjatywy zadbania o siebie. To właśnie dla kobiet beztroskich Kamila dedykuje to otrząsające ze złudzeń szkolenie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniu, odwiedź stronę RowinskaBusinessCoaching gdzie znajdziesz informacje dotyczące najbliższej daty szkolenia. 

Lub też – aby nie czekać na skzolenie, zamów książkę lub e-book o tym samym tytule “Kobieta Niezależna” gdzie w skróconej wersji zapoznasz się z wyzwaniami jakie powinna przed sobą postawić naprawdę niezależna kobieta. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
1 rok temu

Dziękuje Ci za opinie o szkoleniu i uczestnictwo. Cieszę się, że Fundacja Kobieta Niezalezna ma tak silną i mądrą kobietę jak Ty w swoich szeregach.

Do zobaczenia!
Kamila