relacja z eventu

Mistrzyni treści w Krakowie, czyli Kamila Rowińska w Mieście Kobiet

Motywacja i edukacja 

 

Kamila Rowińska w Krakowie? Takiej okazji nie można było przegapić! Chcesz wiedzieć jak zarządzać grupą, budować zespół, rozwijać swoje biznesowe i finansowe kompetencje, to ucz się tego od najlepszych. Mamy to szczęście, że na polskiej scenie mówców motywacyjnych, czy też przedsiębiorców – praktyków mamy conajmniej kilka osób, które dzielą się swoją wiedzą. I co najważniejsze – robią to dobrze! Jedną z nich jest właśnie Kamila Rowińska.

dlaczego ją cenię?

Treściami, którymi dzieli się Kamila, zainteresowałam się dokładnie jesienią ubiegłego roku. Najpierw obejrzałam jeden film, potem drugi, następnie dałam sobie czas na ich przemyślenie, aż w końcu coś “zaskoczyło” i zainwestowałam w szkolenie online. Niesiona super-merytorycznymi treściami, kupiłam drugie szkolenie, i już na jesieni zainwestowałam w lipcowe wydarzenie “Kobieta Niezależna” w Gdańsku.

Po przerobieniu wykupionych materiałów, uczestniczyłam w międzyczasie w jej webinarach i oglądałam motywacyjne filmy na jej vlogu. Dlaczego? Bo przekonała mnie do tego, że rzeczywiście ma w sobie wiedzę, a nie jest jedynie wytworem zespołu marketingowego.

Z jednej strony, mamy u niej do czynienia z informacjami związanymi stricte z biznesem, tabelami, finansami, zarządzaniem zespołem, a z drugiej jest to, co każdy z właścicieli wnosi unikatowego do swojej firmy – ładunek osobowy (lub osobowościowy). Oceny, które wydaje Kamila Rowińska są podbudowane nie tylko jej akademicką wiedzą, ale również jej osobistymi doświadczeniami życiowymi.

Cenię ją także za to, że szanuje pieniądze swoich klientów. Kiedy coś zamawiam albo uczestniczę w szkoleniu stacjonarnym, otrzymuję w zamian profesjonalne pomoce dydaktyczne. Po zakończeniu szkolenia, klient nie zostaje sam ze swoją wiedzą. Zawsze można dołączyć albo do grup na facebooku, albo pobrać jakiś darmowy materiał z internetu, pdf lub film video.

dwie_kobiety

dobre strony biznesu

Kamila Rowińska swoją działalność biznesową prowadzi od momentu, kiedy była nastolatką. Zaczynała jako trenerka fitness, pracowała jako konsultantka sieci Oriflame budując tam wielotysięczną sieć konsumentów i przedsiębiorców. Studia coachingowe i następnie firma RBC ugruntowały jej super-moc mobilizowania kobiet to brania życia we własne ręce, a przede wszystkim, do życia zuchwałego i odpowiedzialnego.

Wszystko, o czym Kamila opowiada na swoich warsztatach czy w mediach, pokazuje biznes jako wartość. Powszechne skojarzenia wiązane z przedsiębiorczością mogą wprowadzać wiele niejasności, że jest to działka zarezerwowana wyłącznie dla ludzi bogatych i nikt spoza zaklętego kręgu krezusów nie ma szans na wejście na wyższy poziom. Kamila uczy, że nie tylko jest to możliwe, ale powinno być wręcz porządane.

Biznes nie jest wytworem zła, jest on świetną ścieżką realizowania własnych umiejętności, wiedzy, pasji. Trzeba tylko robić go z głową i strategią, i unikać emocjonalnego decydowania o trwonieniu funduszy na niepotrzebne “pozorne” inwestycje.

 

czego się nauczyłam z wystąpienia Kamili w Mieście Kobiet

W sobotę 7 grudnia b.r. z okazji 15.lecia dwumiesięcznika “Miasto Kobiet” jedną z prelegentek była Kamila Rowińska. Mówiła to, co już wiem, ale podzieliła się też kilkoma spostrzeżeniami, które dodały mi wiatru w przysłowiowe żagle.

  1.  potwierdziłam w sobie, że moja osobowość ma prawo być doceniona,
  2. nauczyłam się, ze trzeba być człowiekiem szczęśliwym, bo wtedy przyciągamy do siebie szczęście,
  3. wzmocniłam się jej komentarzem na temat pisania książek (tak, tak – mi też mówiono w szkole, że nie mam talentu do pisania);

 

Tym ostatnim wystąpieniem Kamili otrzymałam potwierdzenie, że praca jest dobra, nie trzeba wstydzić się mówienia, że lubi się pracować. Nie można też wstydzić się myślenia, że pieniądze są ważne, bo rzeczywiście tak jest. W jaki sposób można się rozwijać, uczyć się lub pomagać komuś innemu w realizowaniu marzeń, jeśli nie za pomocą waluty?

Wszystko jednak zamyka się w rozumieniu pojęcia życia i jego wartości. Jeśli nie będziemy szanować siebie, nie będziemy też szanować swoich osiągnięć. A od punktu nieszanowania lub nielubienia siebie do braku szacunku innych ludzi już tylko jeden mały krok. Osobiście – nie chcę go robić.


Jestem bardzo ciekawa Waszych spostrzeżeń dotyczących działalności Kamili. Które z jej wskazówek dotyczące biznesu lub ogólnie dobrego życia, są Ci najbliższe? Podziel się ze mną swoim komentarzem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments