wywiad

Iza Dejda – petarda internetu i jej piękna misja

Wywiad z Izą Dejdą, autorką konceptu “Akademia Zdrowia”

 

To było orzeźwiające! Ktoś wreszcie powiedział mi, że nie muszę być silna. A mogła to zrobić … tylko silna kobieta. Tym razem była nią Iza Dejda. 

Zapraszam Cię na krótkie podsumowanie rozmowy jaką przeprowadziłam z właścicielką marki “Zdrowo w biegu” dla Fundacji Kobieta Niezależna.

poczucie wartości, a … kilogramy

Nie przytoczę tutaj statystyk, ale pewnie też masz takie spostrzeżenie, że osoby otyłe, zwykle mają niską samoocenę. Otyłość, pomijając tą wynikającą z choroby, zwykle jest efektem braku dbałości o siebie. Brak dbałości to z kolei efekt niskiej samooceny, ponieważ gdzieś w ukryciu czai się jakaś nienazwana niechęć lub wrogość wobec samych siebie. Iza Dejda mówi, że:

prawidłowe odżywianie powoduje, że lepiej się czujesz i lepiej wyglądasz, a pełna akceptacja siebie wpływa na Twoją samoocenę i pewność siebie. Osoba znająca swoją wartość zupełnie inaczej postępuje w życiu i więcej też w nim osiąga swoje cele o wiele bardziej świadomie.

Ma to sens! Lepsza sprawność, a co za tym idzie, figura i wygląd, dają Ci więcej zadowolenia. Masz poczucie sprawczości, Twoja wytrzymałość jest większa, osiągasz lepsze wyniki w sporcie czy nawet przygodnej rekreacji. Ruch to zdrowie, zatem także tysiące przemian biochemicznych zachodzących w Twoim  organizmie podczas sportu przyczyniają się do Twojego lepszego samopoczucia.

rola porażek

Iza Dejda jest internetową petardą. W późnym wieku porzuciła korporację i w czterdziestym trzecim roku życia zbudowała dochodowy biznes. Stworzyła autorski model odżywiania oraz programy przemiany, które pomogły już setkom kobiet. To jest jej misja i tą wiedzą bombarduje internet.

Jak na nauczycielkę, ma bardzo wyrozumiałe podejście do swoich kursantek. Często powtarza im, że nie powinny bać się porażek, małych potknięć, upadków. Fakt, że przytrafiają się wpadki, nie określa, że cały projekt polegnie.

Porażka to super sprawa. To wskazówka, co należy poprawić, gdzie popełniliśmy błąd i co zrobić, aby go nie ponowić. To po prostu kolejna forma nauki.

Cenię te spostrzeżenia, bo nie samym dokręcaniem śruby człowiek żyje. Trzeba znaleźć na siebie właściwą metodę, schemat który będzie działać i który będzie nam służyć.

nie muszę być silna

W całej idei zmiany, to wytrwałość jest najważniejsza. Nieraz przeceniamy rolę wielkich kroków, nie doceniając metody małych ruchów i codziennych wyzwań. To wierność właśnie tym małym decyzjom podejmowanym każdego dnia prowadzi nas do celu. I tak jest z każdym celem!

Dzięki sukcesom coraz bardziej wierzymy w siebie i w swoje możliwości. Przecież cały czas nam się udaje, stajemy się coraz bardziej niezależne.

To właśnie ta metoda małych kroków pozwala nam osiągać niezwykłe rezultaty! Nikt nie rodzi się mistrzem, ale każdy z nas może się nim stać, właśnie dzięki spokojnemu i wytrwałem podążaniu do celu.


Jeśli zaciekawiło Cię, co dokładnie powiedziała mi Iza Dejda, internetowa petarda i królowa życia, przeczytaj artykuł. Kliknij w zdjęcie poniżej – link przeniesie Cię na stronę “Fundacji Kobieta Niezależna”. Wzmocnij się doświadczeniem innych!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments