recenzja

“7 dróg”. Książka o życiu

Autorka: Anna Maruszeczko

Wywiady z kobietami, które są od siebie zupełnie różne. Łączy je jedno – zawalczyły o siebie. Ta lektura może pomóc innym kobietom w wytyczeniu własnej drogi. 

Dochód z książki przeznaczony jest na dzisłalność statutową Fundacji Kobieta Niezależna. 

po co się zmieniać?

Sama odpowiedz sobie na to pytanie. To Ty wiesz, czy życie jakie wiedziesz jest tym, czego oczekiwałaś, do czego dążyłaś i tęskniłaś.

Równie ważne pytanie brzmi: jak się zmieniać? Przecież jest tyle opcji, jakie oferuje świat, które rozwiązanie wybrać?

Spośród wszystkich, zawsze sprawdza się jedno – idź droga, którą już ktoś kroczył. Nie musisz tego robić dokładnie w ten sam sposób, bo każdy z nas jest różny, ma inne potrzeby i talenty. Ale ważne w drodze jest to, by iść w kierunku, gdzie widzisz rozwiązanie, wyjście, cel.

co zwykle słyszą kobiety? 

– Znajdź sobie bogatego męża, wyglądaj dobrze, reszta sama przyjdzie.
– Ucz się języków, wtedy cały świat będzie w Twoim zasięgu.
– Nigdy nie licz na nikogo, licz tylko na siebie!
– Korzystaj z życia, baw się, zwiedzaj świat, póki jesteś młoda, masz jeszcze czas na ustatkowanie się.
– Latka lecą, nie bądź wybredna, bo jeszcze starą panną zostaniesz.

Na “wzmacniające” od otoczenia słowa zawsze można liczyć. Czy jednak mogę nas one zatrzymywać? Lepiej szukać środowiska, które rozwinie, pomoże zrealizować cel.

Książka podpowiada siedem ścieżek rozwoju kobiet, które uwierzyły, że mogą żyć lepiej i realizować swój potencjał.

Anna Maruszeczko zaprosiła do rozmowy doświadczone życiowo kobiety, które podejmowały niepopularne decyzje, aby osiągać cele, których inni nie mają odwagi marzyć.

To fantastyczny przykład dla pań, które nie wiedzą jeszcze, co chcą zmienić, jak zabrać się za ten proces.

W książce, poznasz historie Anny Cieśli – wice prezeski Fundacji Kobieta Niezależna, Agnieszki Witkowskiej – Architektki Porządku, Iwony Kruszyńskiej – kobiety, która kocha i walczy o zdrowie swojego partnera po udarze mózgu.

Wśród bohaterek książki są także Renata Sabela – podróżniczka, Dunia Pacheco – instruktorka tańca, Ewa Sidor – właścicielka biznesu kosmetycznego i Wiola Czuryńska – ultramaratonka.

Czy uważasz, że jesteś od nich inna? Że akurat Ty nie możesz osiągnąć celu? Jesteś w BŁĘDZIE – piszę to wprost i dużymi literami.

co autorka miała na myśli? 

Anna Maruszeczko na okładce książki napisała, że “kobiety potrzebują lustra, aby w cudzej historii zobaczyć część swojego życia”.

Piosenkarka Kayah rozszyfrowała, że książka “7 dróg” to opowieść o kobitach silnych, które w słabościach znalazły klucz do wzmocnienia siebie na drodze do celu.

Kiedy rozmawiałam z dziewczynami współtworzącymi Fundację Kobieta Niezależna na temat książki, wszystkie wspominały jedno – że wywiady Anny wzmacniają i uczą. Ja uważam, że dają też możliwość zapomnienia na chwilę o swoim kontekście problemów i podpatrzeniu rozwiązań, jakie zastosowały bohaterki książki.

A jakie jest Twoje zdanie? Napisz w komentarzu. Zostaw ślad dla innych, którzy skorzystają z Twojej podpowiedzi.

Książka “7 dróg” autorstwa Anny Maruszeczko dostępna jest pod linkiem: Książka + ebook .

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments