wywiad

Zaprzyjaźnij się z prawnikiem zanim będzie Ci potrzebny.

Wywiad z Magdaleną Walkiewicz, krakowską adwokat, współwłaścicielką kancelarii “Śmigiel, Zawartka, Walkiewicz”.

Wiesz, że pomoc prawna to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w internecie wśród przedsiębiorców? Kto i kiedy potrzebuje prawnika? W czym może pomóc Ci adwokat i chyba najważniejsze – kiedy się na niego zdecydować? 

adwokat Magdalena Walkiewicz 

Z Magdą spotkałam się przy okazji wywiadu dla Fundacji Kobieta Niezależna. Miałam przygotowany zestaw pytań, ale podczas rozmowy okazało się, że są tematy o których nie pomyślałam nawet ja, przedsiębiorca. 

Pomoc prawna jaką oferuje Magdalena Walkiewicz skupia się wokół prawa karnego. Wyjaśniła mi jednak, że każda osoba, która nie umie zdefiniować z czym tak naprawdę ma problem, może u niej uzyskać wsparcie. Wśród osób bez doświadczenia w sprawach sądowych, zwykle jest tak, że nie wiedzą co i jak rozwiązać, dlatego idą do najbliższego prawnika na konsultację sprawy. To dopiero w kolejnej fazie, gdy klient zdecyduje się na wszczęcie postępowania, sprawa kierowana jest do odpowiedniego wydziału sądowego. 

Rada Magdy jest jedna – zainteresuj się sprawami prawnymi, konsultuj się ZANIM podejmiesz ważną decyzję. Czy chodzi o sprawy majątkowe, rodzinne czy typowo biznesowe, zawsze warto skonsultować temat z prawnikiem przed podpisaniem umów. To, co z pozoru wydaje się niewinne i proste, w kontekście prawa i przyszłych zobowiązań, może okazać się niemałym utrudnieniem i przyczyną niepotrzebnych stresów. 

pomoc prawna dla każdego 

Stan idealny byłby wtedy, gdy wszyscy Polacy znaliby podstawy prawa oraz konsultowali się z adwokatem zanim podejmą ważne decyzje. Jest jednak zupełnie inaczej. Ludzie uczą się na własnych błędach. Ja niestety, mam podobnie. Nadużycie zaufania przez jednego z kontrahentów spowodowało, że musiałam podjąć kroki w zakresie windykacji długu. Kwota nie jest wielka, nie mniej, mogłam tego uniknąć dbając o swój biznes za wczasu. Lekcja cenna i ważna. Od teraz już wiem, że na kłopoty – dzwonię wpierw do kancelarii Magdy, a dopiero potem podejmuję decyzje. 

Tak więc okazuje się, że pomoc prawna to podstawowa obecnie potrzeba. Prawo zmienia się bardzo szybko, dynamika przepisów jest nie do opanowania przez osoby nie będące prawnikami. Stąd też sugestia prawników, podobnie jak lekarzy, że zamiast rozwiązywać sprawy, lepiej jest im zapobiegać. Zanim coś podpiszesz, skonsultuj się. 

 

[Jeśli jesteś kobietą w kryzysie – przeczytaj cały artykuł – link poniżej].


Jeśli zaciekawiło Cię, o czym dokładnie rozmawiałam z Magdaleną Walkiewicz, współwłaścicielką kancelarii prawnej “Śmigiel, Zawartka, Walkiewicz”, przeczytaj artykuł. Kliknij w zdjęcie poniżej – link przeniesie Cię na stronę “Fundacji Kobieta Niezależna”. Wzmocnij się doświadczeniem innych!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments