non profit

Co to jest “Fundacja Kobieta Niezależna”?

Mój wolontariat w #FKN 

 

Fundacja powstała w 2020 roku, a jej prezeską i właścicielką jest Kamila Rowińska. O Kamili pisałam wcześniej, np. w tekście o jej flagowym szkoleniu “Kobieta Niezależna”. Stanowisko wiceprezeski należy do Anny Cieśli.

Edit: 28/7/21 – na facebooku FKN prowadziłam dzisiaj live z Anią Cieślą – naszą rozmowę znajdziesz pod linkiem: 

Mam przyjemność współuczestniczyć w działaniach tej organizacji. Jestem jedną z wolontariuszek, które codziennie dbają o to, aby polskie kobiety otrzymywały wsparcie w zakresie budowania swojej niezależności. Jak to działa? Po prostu:

  • piszemy teksty na stronę internetową,
  • prowadzimy wyzwanie biegowe (i nie chodzi w nim wyłącznie o poprawę kondycji fizycznej!),
  • organizujemy comiesięczne spotkania mentoringowe w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Kwidzynie, Opolu, Katowicach, Łodzi,
  • a w kolejce czeka Szczecin i Kraków!,
  • i wiele więcej!

Fundacja Kobieta Niezależna wspiera kobiety

Kamila Rowińska uczy kobiety przedsiębiorczych postaw i przede wszystkim edukuje w zakresie niezależności. Koncentruje się nie tylko na niezależności finansowej, ale też mentalnej.

To właśnie ze stylu myślenia biorą się nasze decyzje, dlatego tak ważne jest, aby świadomie i zgodnie z własnymi wartościami podejmować najważniejsze decyzje naszego życia.

Jako Fundacja staramy się więc, aby nasze spotkania – mentoringi, warsztaty, konkursy, wyzwania odpowiadały na potrzeby współczesnych kobiet i wspierały je w podejmowanych decyzjach. To właśnie dla Was skupiamy wokół idei niezależności nie tylko kobiety biznesu, ale także prawniczki, specjalistki psychologii i pedagogiki, mediatorki, sportsmenki, wizażystki, projektantki mody, i … wiele więcej profesjonalistek, które każdego dnia udowadniają, że kobiety świetnie odnajdują się w biznesie!

wywiady Joanny Si!

Osobiście, w Fundacji pełnię funkcję redaktorki strony www. Dbam o treści, które ukazują się na stronie, jak również prowadzę inspirujące wywiady, które ukazują się w 2021 roku regularnie 13 dnia każdego miesiąca.

Zanim zostałam przedsiębiorcą, pracowałam w redakcji miesięcznika. Miałam okazję poznać proces tworzenia wywiadów, artykułów i książek od samego początku, czyli pierwszej myśli, aż po proces sprzedaży. To było fantastyczne doświadczenie! Uwielbiam słowo pisane i mówione. Możliwość rozmowy z ludźmi to dla mnie niemal podróż w nieznane, nie jestem w stanie przewidzieć, gdzie ktoś zechce mnie zabrać w swojej opowieści, co czeka na mnie za kolejnym zwrotem akcji. Tym doświadczeniem chciałam dzielić się z innymi, stąd projekt inspirujących rozmów. Znajdziesz je na stronie Fundacji w kategorii “wywiady“.

Dotychczas miałam okazję rozmawiać z: Patrycją Cierocką – Szumichorą, Iwoną Guzowską, Izą Dejdą, Magdą Sokołowską – Leger, Magdą Walkiewicz, Anetą Stępień, Anną Kupisz – Cichosz. Jeśli nie znasz jeszcze tych kobiet, koniecznie przeczytaj wywiady, jakie z nimi przeprowadziłam. Każdy z nich omawiam też niezależnie w osobnych artykułach, które znajdziesz w archiwum moich artykułów. Daj się zainspirować do niezależności!

Fundacja Kobieta Niezależna pozwala mi realizować moje pisarskie i kreatywne marzenia. Prowadzę wywiady, redaguję stronę www, uczestniczę w rozwojowych spotkaniach, poznaję mnóstwo ciekawych kobiet, które inspirują. Jeśli masz potrzebę rozwinięcia nowych kompetencji, poznania interesujących osób, lub zwyczajnie – spędzenia czasu we wspierającym towarzystwie – odwiedź nas koniecznie! Fundacja Kobieta Niezależna – ten adres pomoże Ci odnaleźć się w świecie niezależnych kobiet! Dołącz też do newslettera – otrzymasz od Fundacji zawsze aktualne i wartościowe treści, które wspierają i motywują. Fundacja Kobieta Niezależna to przestrzeń, w której jest miejsce także dla Ciebie!

P.S. Dawno temu zafascynowało mnie dziennikarstwo Anny Maruszeczko, pełne empatii i szczerej ciekawości drugiej osoby. Dzięki Fundacji poznałam Annę – spełniłam jedno z moich marzeń. A już wkrótce, będę rozmawiać z nią o tym, co najważniejsze. Jestem po prostu ZACHWYCONA !!!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments