wsparcie

Radio Kraków – audycje “terapeutyczne”

Edukacja i motywacja.  

rozmowa dwóch osób

Terapeutyczne znaczenie tych audycji traktuję tutaj szeroko – jako “autodiagnoza”, samopomoc, wirtualna grupa wsparcia, pierwszy kontakt ze specjalistą lub człowiekiem, który “przez to przeszedł”.

Pomaga nie tylko osobom uwikłanym w uzależnienie, ale także ich bliskim, znajomym, konsultantom społecznym.

To rzeczywiste wsparcie dla tych, którzy nie dostrzegają istoty problemu uzależnienia, lub też – nie wiedzą, od czego zacząć proces zmian w swoim życiu. 

 

po co w ogóle o tym rozmawiać?

Celem audycji Radia Kraków “Pierwszy krok” jest uświadamianie słuchaczy w zakresie tematyki dotyczącej uzależnień i jej profilaktyki. Redaktorki prowadzące audycje, już od wielu lat zapraszają gości, którzy podpowiadają słuchaczom jak żyć i radzić sobie z wyzwaniami choroby.

Dlaczego warto o tym rozmawiać? Ponieważ audycje taka jak ta, niejednokrotnie są pierwszym źródłem informacji dla osób sparaliżowanych następstwami uzależnienia w rodzinie. Fakt, samo wysłuchanie audycji nie rozwiąże problemu, ale może ono dostarczyć informacji koniecznych do tego, by podjąć pierwszy krok w kierunku leczenia. A w kontekście uzależnienia, leczeniu poddana powinna zostać cała rodzina, nie tylko osoba uzależniona.

Program radiowy jest kanałem obiektywnym i bezpiecznym, a zaproszonych ekspertów trudno jest oskarżać o stronniczość. Ich wypowiedzi dostarczają wiedzy, wskazówek i dodają odwagi w walce o zdrową codzienność. Redaktorki prowadzące ten projekt wykazują się dużą dociekliwością, ale też – wyczuciem, empatią. To pomaga w odbiorze i zrozumieniu pełnych emocji i napięcia, treści. 

 

dlaczego polecam?

Audycję “Pierwszy krok” w Radiu Kraków odkryłam niedawno, w zasadzie przez przypadek. Archiwum audycji to niemal cztery lata nagrań! Słucham tych audycji traktując je jako podcast. Wybieram tematykę i pracuję nad danym zagadnieniem potrzebnym w mojej pracy. To świetna forma uzupełnienia wiedzy, spojrzenia na dany problem z innej perspektywy, doświadczenia, optyki. 

Polecam Wam zapoznanie się z tymi audycjami. Mogą one dostarczyć Wam podstawowej wiedzy pomocnej w rozpoznaniu uzależnienia, współuzależnienia, definicji będących w obrębie psychologii uzależnień, itp. 

 

“Pierwszy krok” – Radio Kraków

Jeśli odczuwasz dyskomfort związany z uzależnieniem obecnym w Twojej rodzinie lub najbliższym otoczeniu, zacznij działać. Zrób pierwszy ruch, pierwszy krok w kierunku zmiany. Być może to właśnie w audycji Radia Kraków znajdziesz swoją pierwszą pomoc. Wysłuchaj tego, o czym mówią goście, eksperci profilaktyki, leczenia uzależnień, mediacji, wspierania rodzin, itd. 

Archiwum audycji znajdziesz na stronie internetowej Radia Kraków wyszukując w zakładce “audycje” nazwę programu “Pierwszy krok”. Szybciej może być, gdy po prostu klikniesz w ten link: https://www.radiokrakow.pl/audycje/pierwszy-krok/

Premierowe odcinki programu prezentowane są na antenie radia w niedzielę po godzinie 21:00. 

Podejmij pierwszy krok w kierunku zmiany. Trzymam za Ciebie kciuki!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments