recenzja

To czyta Joanna Si! – zestawienie lato’21

Z dużą frajdą zapraszam Ciebie do nowego cyklu postów, w których dzielę się własnymi przemyśleniami dotyczącymi czytanych książek. 

Przedstawiam Ci lektury, które czytam, aby jeszcze lepiej rozumieć siebie, ludzi, biznes, świat i naturę. I wydaje mi się, że … jestem coraz bliżej celu. 

Hej!

Jeśli tak jak ja, uwielbiasz czytać książki, zdobywać je w nietypowy sposób lub czekać na nie i wreszcie dostawać po zakończeniu przez nie oceanicznych wojaży, to pewnie domyślisz się łatwo, jakie emocje towarzyszyły mi w sierpniu. Zapraszam Cię do mojego zestawienia.

 

Zobacz, co czytałam w lipcu, sierpniu, wrześniu 2021, czyli w kwartale letnim.

 

Dean Graziosi – “The Underdog Advantage”

To książka zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych przedsiębiorców. Pomoże też osobom, które są na drodze do samorozwoju.

Autor, partner wielu inicjatyw dzielonych wraz z Tonym Robbinsem, dzieli się swoim doświadczeniem pomocnym w “ruszeniu naprzód”. Omawia kilka przykładów, które zadziałały w jego przypadku, jak i wielu osób, z jakimi współpracuje.

W książce przedstawił bardzo ciekawą koncepcję “underdog advantage” – zbioru cech jakie mają w sobie osoby uznane przez społeczeństwo za słabe, pokonane, mało wpływowe. Innymi słowy – przedstawił to, co może być siłą ludzi z niskim poczuciem wartości, uważających że ich zdanie nie jest słyszane. Dla mnie, to też dobre wplecenie wątku osób z doświadczeniem dysfunkcji w rodzinie pochodzenia.

Długo walczyłam o tę książkę – nie jest ona dostępna na polskim rynku. Ale – jeśli komuś zależy, to niemożliwe nie istnieje. Korzystam z tej lektury opracowując dla Was swoje warsztaty budowania kompetencji i mindsetu. Szczegóły już wkrótce!

 

Anna Maruszeczko – “7 dróg. W poszukiwaniu życiowej misji” 

Ponownie, i po raz kolejny. Tym razem zapoznawałam się z historią Iwony.

W sierpniu, na fundacyjnym live’ie moją rozmówczynią była Iwona Kruszyńska, która w książce podzieliła się swoim doświadczeniem miłości i opieki nad partnerem, który niespodziewanie doznał udaru. Zapraszam Was serdecznie do lektury tej książki, jak również na spotkanie, które odbyło się 28 sierpnia o godz. 11:00 na facebooku FKN – odnajdziesz je w historii spotkań live.

 

Robert Kiyosaki – “Biznes XXI wieku”

Jak pewnie wiesz, zajmuję się zawodowo wspieraniem osób, które chcą budować dochodowy i stabilny biznes. Wszystko czego uczę, znajduje się właśnie w tej książce.

Nie znasz jeszcze tej lektury? Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz budować swoje finansowe bezpieczeństwo. To jest Twoja odopowiedzialność względem siebie i bliskich Ci osób. Zapoznaj się z książką jak najszybciej, ponieważ znajdziesz tam wskazówki jak wejść na drogę przedsiębioroczości.

Kiedy zapraszam kogoś do swojej sieci biznesowej, pierwszą lekturą o jakiej rozmawiamy jest właśnie ta książka. Autor mówi w niej o bardzo ważnych aspektach marketingu sieciowego, które stanowią o przewadze tego modelu biznesowego nad innymi. To kluczowe tematy, jeśli chcesz zacząć dbać o swoją finansową przyszłość.

P.S. A kiedy poznasz już szczegóły książki, odezwij się do mnie koniecznie! Porozmawiam o niej z Tobą bardzo chętnie.

 

Brian Tracy – “Nawyki warte miliony” 

Co świadczy o skuteczności? Nawyki. To zbiór powtarzanych przez nas zachowań, reakcji na konkretne zdarzenia, ludzi, pracę.

Jak wzbudzić w sobie nawyki, które doprowadzą do skutecznego realizowania swoich planów? Które nawyki pomogą osiągać cele? Odpowiedź znajdziesz w książce Briana Tracy, multimilionera i człowieka wywierajacego wpływ na najbogatszych i najbardziej sprawczych ludzi na naszej planecie.

Wie, co mówi, dlatego Ty też zacznij korzystać z jego wskazówek najszybciej jak to możliwe. 

 

Mariusz Mszyca – “Jak napisać dobry biznesplan”

To już cztery lata odkąd mam własną firmę. To też odpowiedni moment, aby przyjżeć się ponownie biznesplanowi.

Książka Mszycy to pomocnik, na bazie którego stworzyłam obecny biznesplan. Znajdują się w niej wskazówki, co brać pod uwagę przy planowaniu sfery marketingowej czy produkcyjnej. Chociaż nie ma tam szczegółowego omówienia wszystkich istotnych parametrów biznesowych, to dla początkującej osoby będzie to dobra lektura, aby przygotować się do wejścia na rynek ze swoją ofertą.

Wiadomo – trzeba też tę wiedzę uzupełnić w innych źródłach, nie mniej, ta książka to kompendium zawierające bazę i stanowiące punkt wyjścia do przemyślenia i skalkulowania swojego biznesu.

 

Mariusz Mszyca, Patrycja Mstowska-Borysiewicz – “Jak stworzyć swój pierwszy biznes”

To uzupełnienie powyżej książki. Zawiera bardziej ogólne treści oraz przedstawia perspektywę przedsiębiorców z dwóch różnych branż – produkcyjnej i usługowej.

Książka wprowadza w świat przedsiębiorczości i podpowiada rozwiązania jakie można zastosować, aby uniknąć niepotrzebnych “wtop”.

Książkę “Jak stworzyć swój pierwszy biznes” możesz kupić klikając w jej tytuł. 

 

Jakub Kremer – “Czytać Biblię. Ale jak?”

Jestem religioznawcą i osobą praktykującą swoją wiarę, dlatego potrzebuję czytać i poznawać nowe spostrzeżenia lub wątki, których jeszcze nie znam. Historię judaizmu i początków chrześcijaństwa znam całkiem nieźle, ale dawno nie czytałam nic na ten temat, dlatego z ciekawością wybrałam właśnie tę książkę.

Będąc w Serocku, odwiedzam zawsze te same miejsca, a jednym z nich jest budka do wymiany książek przy Bibliotece Miejskiej. Tym razem “padło” na Kremera. Dziękuję osobie, która zostawiła tę książkę do wymiany. Za jakiś czas wrócę i zostawię swoje. Wspieram takie inicjatywy.

 

William H. McRaven – “Make your bed”

Przemówienie amerykańskiego admirała przebojem wdarło się do światowej galerii “power speech’ów”. Możesz je obejrzeć na YT lub przeczytać książkę, w której dzieli się on z absolwentami amerykańskiego uniwersytetu swoimi wskazówkami dotyczącymi zasad życia. Zasady te czerpie z pamięci, bowiem były to normy i nawyki wypracowywane w pocie czoła podczas wymagających, morderczych treningów w szkołach wojskowych, jak również podczas pracy zawodowej.

Jeśli wiesz, że potrzebujesz takiej silnej, autorytarnej mobilizacji, sięgnij po tę książkę. Nie znajdziesz w niej soczystych słów, kojarzonych z wojskowym żargonem, ale na pewno odnajdziesz tam uniwersalne zasady pomocne w codzienności i biznesie. Innymi słowy – zasady potrzebne w świadomym budowaniu codzienności.

 

Małgorzata Halber – “Najgorszy człowiek na świecie”

To drugie podejście do tej książki. Za pierwszym razem czytałam ją z łzami w oczach. Znam kilka emocji i myśli, które towarzyszyły także bohaterce tej książki.

Tym razem jednak, czytałam już tę książkę inaczej, szukałam rozwiązań i podpowiedzi, co mogę wykorzystać w kursie jaki przygotowuję dla DDA / DDD.

Kiedy bohaterka mówi, że jest “najgorszym człowiekiem na świecie”, to słowa te – jestem o tym przekonana – wybrzmiewają w danej chwili w myślach i na ustach tysięcy DDA. To najbardziej tożsame określenie, jakie znam i które świetnie pasuje do zazwyczaj “wisielczego” nastroju większości z nich / nas. Na szczęście, są rozwiązania, które mogą wyprowadzić DDA / DDD z tej bezsensownej sytuacji. Jakie to rozwiązania? Posłuchaj moich podcastów, dowiesz się więcej.

 

Robert Kiyosaki – “Bogaty ojciec, biedny ojciec” 

To kolejna książka, do której wróciłam. Często tak mam, że aby coś jeszcze lepiej utrwalić, to wracam po słowa, które wiem, że działają.

Mój mąż miał ostatnio doświadczenie, podczas którego jego niedoszły partner biznesowy określił, iż Kiyosaki to już przeszłość, teraz ta wiedza już nie obowiązuje. Cieszy nas taka otwartość ludzi, bo dzięki niej wiemy, z kim nie będziemy współpracować na pewno.

Powiedzieć  aktywnemu inwestorowi i szkoleniowcowi, że jego czas minął, to albo wyraz głupoty, albo ponad przeciętnej wizji. Jeśli wypowiadający te słowa nie ma efektów na poziomie, z których w danej chwili drwi, to wydaje się, że jest to jednak głupota. Zastanów się sam, czy chcesz wiedzieć, jak być bogatym lub biednym ojcem / matką. Ja wiem jedno – będę wracać jeszcze wielokrotnie do tej książki i wdrażać to, o czym napisał Robert Kiyosaki.

 

Kamila Rowińska – “Kobieta Asertywna”

Jak zachować zimną krew, gdy ktoś w jawny sposób “Cię kantuje”? Kamila uczy, że asertywność to język, którego trzeba się na bieżąco uczyć i stosować w adekwatny sposób. Myślałam, że umiem, że już wiem, że potrafię –  a jednak, sytuacja w jakiej byłam postawiona pokazała, że jeszcze muszę uzupełnić swoją wiedzę i przećwiczyć wielokrotnie swoje umiejętności w tym zakresie.

Na szczęście, wiem gdzie szukać wsparcia. Od razu przypomniałam sobie o książce, w której jasno jest rozpisana struktura komunikatu asertywnego. Wróciłam do książki “Kobieta Asertywna” tak szybko, jak tylko mogłam aby sprawdzić, co muszę poprawić w swoim zachowaniu. Wam też polecam naukę tego języka. Podręcznik znajdziecie pod linkiem: e-book.

 

Charles Paul Conn – “Spełnione obietnice. Co to jest Amway i dlaczego ludzie tak różnie o nim mówią”

Jestem przedsiębiorcą współpracującym z korporacją Amway. Znam ją z własnego, wieloletniego doświadczenia i wiem, na jakich wartościach oparty jest jej plan marketingowy. Dlatego z dużym zdziwieniem odbieram nieraz komentarze osób, które nie mając pojęcia czym jest marketing sieciowy i korporacja Amway, sieją w cztery strony świata czarny PR względem tej firmy.

Jeśli jesteś osobą poszukującą wiedzy w zakresie biznesu tworzonego wraz z Amway, zapraszam Cię do zapoznania się z jej planem marketingowy i produktami na ich stronie www. Szczegóły znajdziecie pod adresem: Amway

Czytajcie, szukajcie odpowiedzi, bądźcie kompetentni i odpowiedzialni za swoje słowa.

 

Eugenia Herzyk – “Dorosłe Dziewczynki z rodzin Dysfunkcyjnych”

Autorka książki to krakowska terapeutka specjalizująca się z pomocy DDD, a zwłaszcza kobietom z tym doświadczeniem.

Książka dedykowana jest kilku najważniejszym aspektom psychologii, które bez korekty terapeutycznej utrudniają jakość życia DDD. To lektura napisana zrozumiałym językiem, do czytelników chcących zrozumieć swój problem i podjąć kroki zaradcze przeciwko negatywnemu wpływowi wspomnień na ich obecne życie.

 

Juliana Buhring – “Droga którą jadę”

To moja osobista, mała perełka. Książka ta jest dziennikiem z wyprawy rekordzistki Guinessa, która okrążyła na rowerze całą ziemię.

Autorką książki jest kobieta, która wychowywana była w sekcie “Dzieci Boga” Davida Berga. Jest to ważny dla mnie temat, ponieważ jako religioznawca specjalizuję się w tej tematyce, a moja praca magisterska pisana była właśnie na temat tej społeczności.

Juliana to świetny przykład kobiety, która pokonuje swoją przeszłość dając focus na świadome przeżywanie teraźniejszości i każdego dnia ze swojego życia. Jednym z moich zawodowych i osobistych marzeń jest poznanie jej. Uważajcie – kiedyś Wam o tym opowiem.

 

Bill Quain – “Era Prosumenta 2.0.”  

To podobna lektura to powyższej, autorstwa Kiyosakiego. Nie mniej, autor, profesor ekonomii i aktywny uczestnik e-marketingu dzieli się swoim praktycznym doświadczeniem z tego, czym jest bycie prosumentem.

Znasz to pojęcie? Jeśli tak, to jak je realizujesz w praktyce? Jeśli nie, czytaj uważnie moje wpisy. Już pod koniec roku 2021 ukaże się mój kurs dotyczący wchodzenia na scenę e-biznesu przed początkujących. Odwiedzaj mnie często, aby nie umknęła Ci ta informacja, ponieważ jest to niezwykle ważny temat potrzebny w zrozumieniu bogactwa, jaki masz zamiar budować.

 

………………………………….

Jeśli zainteresowała Cię któraś książka, masz jakieś wnioski lub lekcje, jakie z niej pobrałeś – podziel się z nami swoimi przemyśleniami. To ważne, abyśmy się uczyli od siebie wzajemnie. Zostaw w komentarzu swój ślad. Dzięki!

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments