szkolenie

Czego w 2021 roku nauczył mnie Tony Robbins?

Moje odkrycia i zachwyty.

Połączenie energii kogoś takiego, jak Tony Robbins i introwertyk, za jakiego uważam sama siebie – to nie może się udać! Tak myślałam …., ale … 

Doświadczenie pracy z liderem, jakim jest Tony Robbins, to wydarzenie nie do przecenienia. Wiem, że efekty tego będę zbierać jeszcze przez wiele długich lat.

przypadkowa znajomość

Jako typowy introwertyk, unika(ła)m ludzi w typie Tonego. Ekspresja, prędkość wypowiadanych słów, oscylowanie w górnych granicach emocjonalnej wytrzymałości nigdy nie były dla mnie motywujące, a wręcz przeszkadzały mi w skupieniu i “nadążaniu” w rejestrowaniu treści. Zresztą, nieraz sądziłam, że jeśli trener jest słaby, to właśnie przesadną ekspresją odwraca uwagę od swoich braków wiedzy czy innych kompetencji.

Na szczęście, moja gotowość do poznawania innego sposobu patrzenia na świat, w styczniu b.r. zwyciężyła. Pisząc wprost – uległam reklamie facebookowej, która mnie doskonale spozycjonowała! (więcej o tym napiszę w innym artykule, bo to bardzo ciekawy z punktu widzenia biznesu i samorozwoju online temat!)

Zespół Tonego spisał się doskonale! Przez niemal miesiąc w przypadkowych (dla mnie) miejscach wyświetlały mi się zaproszenia do wzięcia udziału w 5-dniowym wyzwaniu noworocznym. Napastliwość reklam była nużąca, więc chciałam je “wyklikać”, aby przestały mi się pokazywać.

Od kliknięcia, do kliknięcia robiło się coraz ciekawiej. Kiedyś na YT, przypadkiem wyświetlił mi się film szkoleniowy Tonego. Powiedziałam sobie – nigdy, przenigdy nie będę się uczyć od kogoś takiego! Jego ekspresja była porażająca!

Teraz, w zaproszeniu do wyzwania Tony siedział nad brzegiem jeziora i po prostu mówił. Wreszcie go usłyszałam! Każde słowo miało znaczenie. Zanim skończył 5-minutowe intro, byłam już zapisana na to wydarzenie! Jak to mówią Amerykanie …

it is insane! 

Skracając ten wątek, chcę zostawić Ci tylko jedną myśl – nie osądzaj książki, po okładce. Myślałam, że tego nie robię, a jednak …

czego mnie nauczył Tony Robbins?

Śmiało mogę powiedzieć, że odchodzący rok był pod wpływem jednej gwiazdy. Tak, to właśnie lekcje wzięte od Tonego stanowiły moje najsilniejsze doświadczenie. Poniżej wymieniam kilka z nich, być może będą one interesujące również dla Ciebie. Lub też – o ile uczysz się też od Tonego, zobaczysz w moim obecnym działaniu jakąś część zapożyczoną od niego? Przecież każdy uczeń, ma coś z mistrza od którego pobierał nauki …

A zatem, moje TOP 5 lekcji pobranych od Tonego, to:

    1. masz wpływ na swoją energię życiową (to było dla mnie jak kopernikański przewrót!),
    2. Twoja codzienna aktywność ma wpływ na Twoje emocje (to również fantastyczne odkrycie!),
    3. życie Ci się nie przytrafia, ono jest dla Ciebie potencjałem nieograniczonych możliwości … i tutaj pojawiają się łzy z uświadomienia sobie wartości tych słów,
    4. największa zmiana wymaga od Ciebie 2 mm aktywności (to metafora, ale określa fenomenalnie nasze zdeterminowanie),
    5. żyj z pasją!

działanie na emocjach

Na początku jeszcze z nieufnością podchodziłam do rewelacji Tonego odnośnie NLP, wpływu naszego umysłu na codzienność, zdeterminowanie, wytrzymałość psychiczną. Z czasem dostrzegałam jego wielkie zaangażowanie i życzliwość wobec ludzi, których uczy.

Dałam mu kartę z nazwą “zaufanie”, by przeprowadził mnie przez wiele myślowych procesów, które nie są wygodne. I to była jedna z lepszych decyzji.

Co dzisiaj z tego mam? Sądzę, że lepsze poznanie samej siebie i ludzi wokół, ich potrzeb i przede wszystkim – brak obawy, że moja uczciwość i życzliwość może być wykorzystana przeciwko mnie. Shit happens, ale to ode mnie zależy interpretacja tego, co się dzieje. Nikt nie jest doskonały, a moim zadaniem jest dawać z siebie maksimum wartości, która może komuś pomóc zmienić życie. To jest wspaniała misja, jaką dzięki Tonemu i jego współpracownikom odkryłam i zdefiniowałam precyzyjnie. Nareszcie!

A jak jest u Ciebie? Kto miał na Ciebie największy wpływ w mijającym roku? Daj mi znać, może i mnie to zainspiruje?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments