SPOILER

Czy piszę książkę

o popcornie?

Moja pierwsza książka!

Nie tyle o popcornie, co o BYCIU JAK POPCORN! 

Skąd się wzięła ta metafora? 

Książki psychologiczne lub o charakterze poradnikowym dzieli się na dwie kategorie: specjalistyczną i “lekką”. Pierwsza charakteryzuje się silną merytoryką i wyjaśnianiem zagadnień w logicznym ciągu przyczynowo-skutkowym. Druga opiera się zwykle na opisie zdarzeń, sytuacji, emocji, case studies które mają pomóc czytelnikowi szybko odnaleźć wskazówki do własnej sytuacji. 

Książka, nad którą pracuję łączy obydwa wzorce. Po części jest to wykładnia psychologicznych mechanizmów, a po części moja własna interpretacja zawodowych i osobistych doświadczeń. Piszę o syndromie DDA w kontekście pracy zawodowej, wyzwaniach jakie stoją przed osobami z syndromem w zakresie postaw pracowniczych, obowiązkowości, nawiązywanych relacji, itp. 

Nie jest to kolejna książka o DDA w której znajdziesz próbę wyjaśnienia Twojego samopoczucia. Jest to poradnik, w którym znajdziesz informacje o tym, jak role z dzieciństwa wpływają na Twoje dorosłe funkcjonowanie w pracy. 

 

Co ma do tego popcorn? 

Powiązań jest więcej niż sądzisz, jednak pozwól, że podam tylko jedno, moje ulubione. 

<to pop> – z ang. oznacza wystrzeliwać, wyskakiwać. 

Jeśli jesteś DDA / DDD to z pewnością wiesz, jaka jest Twoja największa trudność – nieumiejętność wyjścia poza paradygmat syndromu. Poczucie bycia pod ciężką pokrywką, której nie da się unieść ogranicza i odbiera niejednokrotnie wolę zmiany. Trzeba mieć siłę ziarna popcornu, aby wystrzelić ponad ograniczające ramy. O tym właśnie piszę w mojej pierwszej książce. 

Ciekawi Cię, co dodatkowo znajdziesz w jej zawartości? Już niedługo zamieszczę listę spisu treści, która być może pomoże Ci zdecydować, czy moja książka jest dla Ciebie. Wierzę, że tak, ale … to Ty zdecyduj, co dla Ciebie dobre i ważne. 

Zapisz się też do newslettera – w pierwszej kolejności będę o książce informować właśnie osoby z listy zainteresowanych. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments