biografie

Alkoholizm w życiu celebrytów

Case studies. 

Będzie nie tylko o alkoholizmie, ale też innych uzależnieniach. Ale ważna uwaga – będzie przede wszystkim z przesłaniem, że możesz uczyć się na cudzych błędach. Już od lutego! 

Wydaje Ci się, że Twoje życie jest wyjątkowe? I dobrze, bo ono rzeczywiście takie jest! Jednak w wymiarze czasu i przestrzeni, ludzie wykazują zdumiewające podobieństwo biografii z innymi ludźmi mieszkającymi odległe tysiące kilometrów od siebie.

Czy wiesz, że nie tylko przed Tobą, jako DDA, stoi transformujące wyzwanie zmiany swojego życia? Robiła to zarówno Charlize Theron, Julie Solomon czy Jessica Simpson.

Dlaczego o tym wspominam? Bo zapominamy o tym, że inni ludzie też przechodzą przez trudności, kryzysy, a ich walka niejednokrotnie toczy się na naszych oczach. Wyciągajmy wnioski. Inspirujmy się do zmiany.

Zapraszam Cię, do cyklu artykułów, w jakich będę pisać / lub mówić w podcastach / o biografiach znanych osób, u których występowały epizody choroby alkoholowej lub współuzależnienia. Zobaczysz na ich przykładzie, jak odbudowywać siebie i prezentować szczery, hollywoodzki uśmiech do życia. Da się!

Nie będą to opowieści wyciągnięte z “Pudelka” czy innych “kozaczków”. Wszystkie historie będą oparte o biografie, autobiografie lub wywiady gwiazd, w których same przyznawały się do trudnych doświadczeń. 

Czasem, takie publiczne wystąpienie jest podyktowane przypominaniem o sobie podupadającej gwiazdki, a czasem to po prostu próba rozliczenia się z przeszłością. Nie rozkoszuję się w takiej literaturze dla samego czytania, ale raczej wyciągam z niej wnioski, które mogą być pomocne dla moich kursantów lub czytelników mierzących się z podobnymi wyzwaniami. To właśnie z doświadczenia innych warto korzystać, kiedy nie ma się siły na wymyślanie własnych scenariuszy.

Czytaj, porównuj, ucz się na błędach innych i żyj najpiękniej jak umiesz. Pierwszy artykuł już w lutym! 

Jeśli jest ktoś, kogo cenisz a wiesz, że w przeszłości również mierzył się z wyzwaniami uzależnienia, zostaw komentarz. Chętnie zapoznam się z tym życiorysem. 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments