Blog

Blog rozwijający myśli

Radość z życia – WYWIAD
Radość z życia – WYWIAD

I wiem na pewno, doświadczając tego u siebie, że każdy jest w stanie osiągnąć tę radość. Musi tylko włożyć wysiłek aby ją zbudować, odkryć, pozwolić w sobie zakwitnąć. 

PTSD to nie wszystko – WYWIAD
PTSD to nie wszystko – WYWIAD

O PTSD mówi się zwykle w kontekście terapii weteranów misji poza granicami kraju lub osób mających w swojej pamięci inne traumatyczne wydarzenia. Czym jest zespół stresu pourazowego i jak radzą sobie z nim bliscy dotkniętych nim osób?

Ja + Magda = NVC – WYWIAD
Ja + Magda = NVC – WYWIAD

Uwielbiam rozmowy z ludźmi, którzy wiedzą, co mówią. Tego, o czym rozmawiamy nie zatrzymuję dla siebie – puszczam to dalej …

Czym zaskoczyła mnie Iwona Guzowska? – WYWIAD
Czym zaskoczyła mnie Iwona Guzowska? – WYWIAD

Mistrz się nie poddaje. Mistrz idzie po medal. Często, kiedy nie osiągam spodziewanych wyników, pojawia się pokusa, aby zostawić zadanie, bo być może nie poradzę sobie finalnie z jego realizacją. Przypominam sobie wtedy, że cel jeszcze nie został osiągnięty, zadanie nie jest zakończone, a ja nie mam w zwyczaju uciekać. Wracam za każdym razem …

Przymus dzielności DDA – WYWIAD
Przymus dzielności DDA – WYWIAD

Wywiad z dyrektor Krakowskiego Centrum Terapii Uzależnień, Agnieszką Litwą-Janowską. Jak przebiega terapia DDA? Czy jest sens obawiać się jej, a może lepiej … zaryzykować poprawę swojego życia i jednak wziąć w niej udział? Koniecznie przeczytajcie i podejmijcie decyzję!

Czy piszę książkę o popcornie?
Czy piszę książkę o popcornie?

Nie jest to kolejna książka o DDA w której znajdziesz próbę wyjaśnienia Twojego samopoczucia. Jest to poradnik, w którym znajdziesz informacje o tym, jak role z dzieciństwa wpływają na Twoje dorosłe funkcjonowanie w pracy. 

Wstyd i DDA
Wstyd i DDA

O tym, że przedszkole lub szkoła mogą być traumatycznym doświadczeniem życia, wie wielu ludzi. Grupa rówieśnicza wzmacnia, ale także może zabić, również w znaczeniu dosłownym.

Jak zmusić kogoś do terapii?
Jak zmusić kogoś do terapii?

Pytanie o przymus terapii często pada z ust osób, które troszczą się o chorego. Są to najczęściej żony i matki. Zależy im, aby bliska dla nich osoba podjęła leczenie, aby wyzwoliła się z uwikłania w alkoholizm lub też – w przypadku DDA – z pamięci o przeszłości. 

Najgorsze opinie o DDA jakie słyszałam
Najgorsze opinie o DDA jakie słyszałam

Zastanawia mnie często, dlaczego wobec dzieci dysfunkcyjnych rodziców ludzie pozwalają sobie na takie komentarze. Czy chodzi o podbudowanie swojego ego kosztem innych? Czy o zrzucenie z siebie społecznej odpowiedzialności za pomoc innym?

Po co mi studia z PJM?
Po co mi studia z PJM?

W roku 2022 na mojej stronie znajdziesz szkolenie online z którego dowiesz się, jak zadbać o siebie, gdy musisz pracować w miedzynarodowym środowisku wśród osób z różnych kręgów kulturowych. Będzie się działo! 

Mobbing. Pomówmy o tym
Mobbing. Pomówmy o tym

Mobbingowi ulec może każdy, bardziej predestynowane do niego są jednak osoby wrażliwsze i z obniżonym poczuciem własnej wartości. Nie wyznaczają one wyraźnych granic przyjmowania nieuzasadnionych komentarzy pod swoim adresem.

Anna Maruszeczko i ja, czyli … jak budować profesjonalizm – WYWIAD
“7 dróg”. Książka o życiu

Książka pt. “7 dróg” autorstwa Anny Maruszeczko to podróż w towarzystwie siedmiu kobiet w kierunku poszukiwania własnej misji życia. Jeśli sama jesteś przed decyzją: co dalej?, zainspiruj się biografiami kobiet, z jakimi rozmawiała Anna.