Lepsze to, niż nic. Chociaż z drugiej strony … zadaj sobie na wstępie pytanie – czego konkretnie chcesz się nauczyć?

„na kobiecych grupach”

Siłą takich grup jest możliwość konsultacji i wymiany zdań, szukania rozwiązań i wsparcia. Zadajesz pytanie – i oczekujesz podpowiedzi, sugestii, rady.

Na takich grupach czytam ostatnio dość często – czy warto uczyć się prowadzić biznes MLM z internetu? Szczerze … – nie wiem, czy którykolwiek odpowiedzialny lider zaleciłby coś takiego wprowadzanej osobie. To byłoby tak, jak z pozostawieniem dziecka w sali zabaw – nadmiar wszystkiego, bez konkretnego planu, w co się bawić. Przesyt i frustracja, że „nie wychodzi”.

Zostać przedsiębiorcą w zakresie multilevel marketingu jest dość prosto. Musisz tylko znaleźć przedsiębiorcę, który będzie Twoim opiekunem, liderem lub up line’m. Jest to kluczowa wartość całego przedsięwzięcia, ponieważ to właśnie ta osoba będzie Cię wprowadza w zasady firmy, informować o spotkaniach i metodach pracy. Prawdopodobnie, przez pierwszy rok (w zależności od firmy!), to właśnie pod okiem lidera będziesz prowadzić własne spotkania biznesowe, otrzymywać od niego cenny feed back co zmodyfikować, jak jeszcze lepiej przygotowywać się do konsultacji.

To właśnie osoba lidera jest tym, kto uczy Cię danego biznesu. Internet dostarcza narzędzi i wiedzy – ale ich praktycznego zastosowania powinien uczyć właśnie up line!

Bo sytuacja, kiedy „chcesz uczyć się MLM-u” z internetu jest pomyłką. Jakiego MLM-u chcesz się uczyć? Która firma przedstawia wartości spójne z Twoją filozofią życia? Co i kiedy chcesz osiągnąć stając się niezależnym przedsiębiorcą współpracującym z wybraną firmą? Jaki jest plan Twojego działania? Jakie produkty chcesz promować? Jak ma wyglądać w danej strukturze Twoja ścieżka kariery?

Na te pytania … nie znajdziesz odpowiedzi w Internecie. Poznasz opinie, triki sprzedażowe, ale nie wartość i styl. Tego dowiesz się tylko doświadczając konkretnych firm.

zasady MLM

Każda z firm działająca w oparciu o model biznesowy multilevel marketingu (tak, tak – MLM to nie nazwa firmy, a model biznesu!), oparta jest o kodeks. Zwyczajowo, każda z firm w tradycyjnym rozumieniu słowa, również powinna go mieć, ale o tym innym razem.

Jedne firmy działają w branży kosmetycznej, inne w zakresie suplementacji, biodegradowalnych środków czystości, a ostatnio czytałam nawet o systemie mlm w branży prawnej.

To, co koniecznie musi być spełnione, to transparentne przedstawienie systemu wartości firmy. Zanim przystąpisz do którejś z kompanii, musisz znać jej kodeks. Nie będziesz dobrze i skutecznie współpracować z firmą, której filozofii nie podzielasz.

Ja na przykład, zdecydowałam się na współpracę z firmą Amway, która jasno deklaruje, że wartości chrześcijańskie oraz poszanowanie dla ludzi i natury są dla niej priorytetowe. Znajdź korporację, której funkcjonowanie oparte jest o jasne zasady, i wykonaj kolejny krok – znajdź przedsiębiorcę, który zarekomenduje Cię w biznesie. Potem pozostanie Ci tylko to, co lubisz robić – rozwijanie swoich kompetencji.

czy całkowicie odrzucić sieć jako źródło wiedzy?

Absolutnie nie! Chodzi tylko o to, aby na wstępnym etapie budowania biznesu robić to zgodnie z wytycznymi Twojej firmy.

Wiedza ogólnodostępna w internecie nie zawsze przedstawia temat kompleksowo. Jako osoba początkująca, możesz przeoczyć ważne treści, które utrudnią Ci działanie lub nakierują Twoją uwagę na niepotrzebne zagadnienia.

Uważam, że internet jako źródło wiedzy jest dobrym uzupełnieniem tego, co przekaże Ci Twój up line. Dopiero na tej podstawie będziesz w stanie krytycznie ocenić i wybrać z całej puli „mądrości sieci” te treści, które będą pracować na Twoją korzyść.

Domyślam się, że jako osoba zafascynowana tą formą pracy chcesz jak najszybciej dowiedzieć się jak najwięcej rzeczy. Może to w niedługim czasie wywołać przesyt i sprawić, że nie będziesz do końca wiedzieć które informacje są właściwe. Dlatego zaufaj swojemu liderowi, pytaj go o wszystko, weryfikuj z nim swoje spostrzeżenia i sprawdzaj, jak proponowane rozwiązania działają w twoim przypadku.


Życzę Ci powodzenia w prowadzeniu biznesu opartego o system MLM. Jeśli masz pytania, jak my pracujemy w Amway – pisz śmiało.

Be my Guest!

Skomentuj

Joanna Si! © 2019 All rights reserved.  Polityka prywatności

Przewiń do początku