Prawda

o sobie

Filozofia życia

Twój codzienny support.

Od tego się zaczyna.

Ramy, w jakich żyjesz, sposób w jaki uzasadniasz swoje wybory i to, co Ci się przydarza określa w dużej mierze Twoja filozofia życia.

To ona zawiera w sobie najważniejsze wskazówki dotyczące tego, kim jesteś. To właśnie w tym miejscu należy szukać odpowiedzi na pytanie jaki sens ma Twoje życie i praca, jaką wartość nadajesz zawieranym relacjom, jaka jest ich jakość, zgodnie z jakimi normami etycznymi żyjesz, jak daleko masz do transcendencji w swoich codziennych rozważaniach, gdzie jest miejsce na medytację, modlitwę, poczucie, że “życie, to coś więcej”.

Jako religioznawca wiem, jak ogromną rolę w życiu każdego człowieka spełnia wiara, system etyczny i filozoficzny. To właśnie z poczucia złamania jakiegoś zakazu religijnego lub podjęcia decyzji sprzecznej z wyznawanymi wartościami tracimy poczucie szczęścia z osiągniętego efektu. Przez pryzmat naszych moralnych kodeksów interpretujemy to, co zachodzi w nas i wokół nas. 

Dlatego, zanim wejdziesz na drogę przemiany, przygotuj się do niej. Jako jedną z form, proponuję Ci moje podcasty, w których mówię o wartości zmysłowych i intuicyjnych doświadczeń, które pomogą Ci w obraniu kierunku przewidywanej zmiany.

Umysł i dusza uzupełniają się, nie jest prawdą, że tych dwóch sfer nie można pogodzić. To właśnie dzięki wiedzy, pamięci, inteligencji doświadczenie życia jest tak bogate, a wyznawana filozofia tak bardzo rzeczywista. Te obydwie sfery spotykają się w konkretnym miejscu – Twoim ciele. Dlatego też, przeżywane trudne wybory odczuwane są fizycznie w organizmie w postaci bezsenności, nieswoistych bólów, wahań nastroju i innych efektów, których pochodzenia wstępnie nie rozumiemy.

Być może jesteś jeszcze przed wspaniałym doświadczeniem mocy wiary, emocjonlnych wzruszeń związanych z kontemplacją czy odnalezieniem w swoim sercu odpowiedzi na długo szukane pytanie. Zaufaj “awansem” mojej radzie – “życie bardziej” naprawdę istnieje. Doświadczam go ja i miliony innych ludzi na całym świecie, w każdej szerokości i długości geograficznej i w każdym języku świata. To właśnie z głębi tego przekonania mogę mówić, że życie jest dobre i piękne, i jest ono również dostępne dla DDA i ludzi pogrążonych w smutku niemocy.

Życiowe traumy spotykają każdego w jego własnym momencie. Aby nie dać się złamać, potrzebujesz kompasu w postaci Twojej własnej filozofii życia. 

Bo życie, to zawsze “coś więcej”.

 

Nie czuję się ofiarą. Dzisiaj myślę, że to wszystko, co mi się zdarzyło, musiało mi się zdarzyć, żebym mogła stanąć dziś przed wami i powiedzieć, że Pan Bóg istnieje i że można przebaczyć naprawdę wszystko.

Czytaj więcej na: Biznes i Styl

Anna Golędzinowska

modelka

Zrozumiałem istotę wiary, co spowodowało, że podporządkowałem jej całe swoje życie. Kiedyś powiedziałbym, że moim celem były takie sukcesy jak zdobycie gwiazdki Michelin. Dziś mogę powiedzieć, że moim najważniejszym celem jest relacja z Bogiem. To najważniejszy element mojego życia. 

Czytaj więcej na: Plejada

Wojciech Modest Amaro

restaurator

Dzięki temu, że jestem otwarty na Boga, wiem, którą drogą powinienem iść, co powinienem w sobie eliminować, a na co się otwierać i jak produkować dobro. I tak też to robię w swoim zawodzie i w różnych sytuacjach. Często popełniam błędy, ale jeżeli one są, to one też mnie budują. Wierzę, że dzięki modlitwie, którą czynię regularnie, każdą swoją pracę wykonam właściwie, dobrze, rzetelnie i że to będzie miało sens, wymiar oraz określoną wartość

Czytaj więcej na: WirtualneMedia

Radosław Pazura

aktor

Napisz siebie na nowo … 

ale najpierw rozczytaj swoją przeszłość.