Wszyscy chcą zarabiać, niewielu chce pracować. Kiedy czytam internetowe fora, mnoży się tam od niewiedzy ludzi, którzy się wypowiadają. Co prawda, chcą mieć pieniądze, ale jakoś żadna praca nie spełnia ich oczekiwań. A już najmniej ten okropny MLM!

jak działa multilevel marketing?

Co do szczegółów – każdy z network marketingów działa w oparciu o własne zasady. Każda korporacja tworzy swój styl pracy, pakiety rozwoju, a w konsekwencji też możliwości zarabiania. Wspólnym mianownikiem każdego z nich jest oparcie zasad sprzedaży i budowania struktury biznesowej – na ludziach. To właśnie ludzie są tutaj podmiotem wszystkiego.

Zasada jest prosta – interesuje Cię jakiś produkt, używasz go, dzielisz się wrażeniami z bliskimi Ci osobami. To jeszcze nie jest biznes, ale dobre pole do jego rozpoczęcia. Kupując produkty i robiąc im dobry PR – zachęcasz tym samym innych do próbowania ich i używania. Kiedy potwierdza się, że dany produkt jest faktycznie dobry i dostarcza obiecywanej jakości – interesuje się nim coraz więcej osób. W taki właśnie sposób rozpoczyna się budowanie biznesu – sieci dystrybucji, a w konsekwencji budowanie silnej i stabilnej struktury biznesowej. Co najlepsze – sieć daje Ci obietnicę gwarancji satysfakcji, co oznacza, że jeśli jakiś produkt nie spełni Twoich oczekiwań, otrzymasz za niego zwrot 100% zainwestowanej kwoty!

W tym przypadku – pieniądze podążają za człowiekiem. Nie chodzi tutaj jedynie o sprzedaż (to akurat jest tylko jedną z możliwości zarabiania). O wiele bardziej wartościowym dla każdej z poważnych marek network marketingu jest budowanie zasięgów.

To dokładnie tak samo jak np. na facebooku – on też jest w pewnym sensie brandem z zakresu network marketingu. Z tym wyjątkiem, że na facebooku zarabia jedynie świta Marka Zuckerberga, a nie Ty. W przypadku MLM – zarabia każdy, kto pracuje na swój sukces. Nie ma tutaj „świętych krów”, które korzystałyby jedynie z efektów pracy niższych poziomów w strukturze. To nie byłoby etyczne.

czy to jest piramida finansowa?

Wielu ludzi obawia się, że udział w marketingu sieciowym opiera się na wyzysku niższych struktur przez wyższe poziomy, np. sfery kierownicze. Słyszałam o tym wielokrotnie – i nie podzielam tych rewelacji. W mojej korporacji nie ma miejsca na nieuczciwe, nierzetelne traktowanie partnerów, klientów czy producentów. To jest po prostu NIEDOPUSZCZALNE! Za brak etycznego działania, przedsiębiorca zostaje wyrzucony z firmy bez możliwości powrotu. To skuteczny straszak przed niekompetentnymi karierowiczami.

Zasady piramidy finansowej, w dużym uproszczeniu, opierają się na zyskach kadry kierowniczej, kosztem pracy przedsiębiorców z niższych poziomów. Oznacza to, że osiągając pewien poziom kierowniczy w swojej organizacji, nie ma obowiązku pracy – to Twoi ludzie „mrówki” zapewniają Ci zyski. Nic bardziej mylnego!

Zasada działania uczciwego systemu MLM opiera się na nieustannej pracy, zarówno kadry liderskiej, jak i osób początkujących w biznesie. To przez cały proces budowania swojej struktury, na liderach leży odpowiedzialność za ciągłość efektów, jak i rozwijanie się w tym brandzie osób początkujących. Dlatego w naszej firmie działa zasada – im więcej Ci pomogę, tym większy odniosę sukces. Mądra pomocniczość to jeden z symboli pracy w systemie multilevel marketingu.

bezpieczeństwo

To nie jest popularne stwierdzenie, ale musisz mieć je na uwadze – przechodząc na emeryturę (dosłownie, czy w przenośni), Twój MLM będzie Ci wypłacać co miesiąc pensję! To jest właśnie gwarancja pasywnego dochodu wypracowywanego przez całe życie! I nie będą to pieniądze porównywalne ze świadczeniem emerytalnym z ZUS-u.

Kwota, jaką uzyskasz po zakończeniu współpracy ze swoim MLM-em, będzie adekwatna do osiągnięć, jakimi odznaczyłaś się w trakcie swojej kariery. Pamiętaj więc, że im lepsze wyniki osiągniesz podczas swojej kariery sprzedażowej, tym lepsze wpływy na Twoje konto po zakończeniu aktywnej kariery. To niezwykle ważny argument, ponieważ nikt z nas nie wie, co przyniesie przyszłość. Żyjemy zdrowo, dbamy o styl życia, niski poziom stresu, ale czasem przychodzą niespodziewane zdarzenia, które unieruchamiają nas na wiele miesięcy, czy nawet na stałe. Nieocenione są wtedy fundusze uzyskiwane z pasywnego dochodu.

Koronnym argumentem świadczącym na korzyść takiego sytemu sprzedaży, jest jego bezpieczeństwo. Żadna firma w Polsce nie działa poza prawem. MLM, który buduje swoją strukturę w naszym kraju podlega pod szereg instutucji kontrolujących jego przejrzystość.

Jeśli są jakieś przesłanki, które budzą twój niepokój – zawsze możesz je rozwiać rozmawiając ze swoim up’linem (osobą wprowadzającą Cię do biznesu), a jeśli utracił on Twoje zaufanie, w ostateczności telefonując na infolinię do Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej (gromadzącej firmy działające w tym zakresie) lub do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tam dowiesz się, co dalej zrobić ze swoimi wątpliwościami. Pamiętaj tylko, aby działać odpowiedzialnie. Raz rzucone oskarżenie pod adresem osoby przedsiębiorczej, której zasad działania nie rozumiesz i uważasz za dziwne, może całkowicie przekreślić Twoją karierę i zniszczyć opinię o człowieku, którego nie znasz. Pamiętaj – zanim coś powiesz lub napiszesz – przemyśl to!

kiedy to nie działa?

Zastanawiasz się, kiedy ten „złoty biznes” nie działa? On działa zawsze! Spójrz na obecną sytuację – szerzący się na całym świecie koronawirus zablokował możliwość prowadzenia tradycyjnego biznesu. Ludzie przenieśli się do sieci. To właśnie to miejsce, gdzie najlepiej działa MLM!

Wprowadzenie nowych osób do biznesu i tak dzieje się w internecie – one same decydują wtedy o składaniu zamówień, kontaktach online ze swoimi potencjalnymi partnerami. To najbardziej bezpieczny biznes świata, bo nie musisz budować stanów magazynowych, ani inwestować w narzędzia sprzedażowe. To Ty jesteś najsilniejszym ogniwem tego brandu. Wystarczy, że włączysz komputer i skutecznie polecisz swoim bliskim dokonanie zakupów przez internet w swoim własnym sklepie. Każdy z nas wykonując zakupy u siebie, może budować swój biznes. Bezpiecznie.


Jeśli nie masz obecnie pomysłu na to, co zrobić ze swoją karierą – rozważ działalność w marketingu sieciowym. Zapraszam Cię co świata amerykańskich marek, istniejących na rynku ponad 70-lat! Która firma działająca nierzetelnie przetrwałaby taki czas? Widzisz – to działa. Napisz do mnie na adres e-mail z zakładki „Kontakt” . Zadaj mi wszystkie pytania, które w sobie nosisz i zacznij wreszcie swój networkingowy biznes!

Be my Guest,

Skomentuj

Joanna Si! © 2019 All rights reserved.  Polityka prywatności

Przewiń do początku