Będzie to wpis z dedykacją dla moich bliższych i dalszych znajomych, które nie czują się bezpieczne. Będzie to też artykuł dla kobiet mi nieznanych osobiście, które boją się swojej trudnej codzienności.

czym jest dla mnie bezpieczeństwo?

Od dzieciństwa fascynowały mnie służby mundurowe. Przerabiałam zainteresowanie strażą pożarną, policją, strażą graniczną i miejską, kontrolą ruchu lotniczego, a na koniec wojskiem. Interesowało mnie wszystko, co związane z bezpieczeństwem, ochroną państwa, ludzi.

Chcąc rozwijać swoje kompetencje w tym zakresie, wstąpiłam do paramilitarnej organizacji „Strzelec”, której członkami w przeszłości byli najznamienitsi bohaterowie polskiej historii wojennej i wojskowej. Poznałam tam prawdziwych propagatorów patriotyzmu i ludzi przenikniętych ideą współpracy, szacunku, wsparcia i nieustannego rozwoju siebie – ludzi aktywnych i gotowych na działania nieszablonowe, odważne i zmierzające do celu. Poznałam tam, czym jest rzetelność wykonywania działań i odpowiedzialność, honor i dotrzymywanie słowa. Rozpoznałam te wartości u siebie i kolejnym krokiem w mojej karierze było wstąpienie do wojska, gdzie na jeszcze wyższym poziomie i w pełnym profesjonalizmie mogę realizować swoje zainteresowania.

Bezpieczeństwo, które jest treścią misji każdej z wymienionych formacji odnosi się w tym przypadku do nieco technicznych zagadnień. Wiąże się ono z poszanowaniem prawa, zobowiązaniami konstytucyjnymi obywateli wobec swojego kraju, gwarancjami suwerenności oraz integralności narodowej, itp. Zagadnienia te są dla mnie najważniejszymi obszarami mojego funkcjonowania zawodowego. Spełniam się w tym i czuję satysfakcję z możliwości noszenia munduru i przywilejów służenia Ojczyźnie i ludziom z nią związanym.

jak „czuję” bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo militarne czy funkcjonalne, to zasady. Są jeszcze inne formy, bez jakich nie wyobrażam sobie codzienności. To przede wszystkim bezpieczeństwo finansowe oraz bezpieczeństwo codzienności (zdrowie, rodzina).

Wystąpienie Kamili Rowińskiej

W jaki sposób zaopiekować się swoimi finansami? Nie znam w tym temacie lepszej nauczycielki, niż … Kamila Rowińska. W jej ofercie szkoleniowej znajdziesz wszystko, co konieczne do nauki zarządzania własnym budżetem, pasywami i aktywami, inwestowaniem. Kwestii bezpieczeństwa finansowego uczę się właśnie od Kamili, dlatego z pełnym przekonaniem rekomenduję również Tobie zainteresowanie się jej książkami, warsztatami i konferencjami dedykowanymi w pełni kobiecej niezależności (w tym finansowej!).

[Kliknij w zdjęcie i przejdź do książki Kamili Rowińskiej od jakiej zaczęłam swoją naukę zarządzania pieniędzmi i budowania niezależności!]

Dlaczego wspominam o bezpieczeństwie finansowym kobiet? Bo ponad połowa polskich kobiet nie ma własnych pieniędzy. Utrzymują je ich mężowie, partnerzy, różne fundusze zasiłkowe, jednak pieniądze jakie znajdują się w ich posiadaniu, nie są ich własnością. Nie one je zarobiły, nie one są ich właścicielkami. Czy te kobiety mają prawo powiedzieć, że czują się bezpieczne finansowo? Nie sądzę …

Innym typem bezpieczeństwa jest spokój o zdrowie i środowisko, w jakim przebywam. W tym celu, przebudowuję swoje otoczenie na ekologiczne i przyjazne naturze. Energia słoneczna, inteligentne zarządzanie budynkiem, dbałość o powietrzne wewnątrz domu z wykorzystaniem filtrów powietrza – to wszystko wpływa na moje poczucie bezpieczeństwa.

Jak widzisz, bezpieczeństwo to nie tylko synonim rozwiązań siłowych czy prawnych, ale też poczucie, że codzienność może być spokojna. Bezpieczeństwo to między innymi komfort bycia szczęśliwym i pewnym, że baza naszego funkcjonowania jest stabilna.

Znając już moje podejście do tej sprawy, odpowiedz sobie sama, co dla Ciebie oznacza poczucie bezpieczeńtwa?

jak uczę bezpieczeństwa?

Wiedza i zdobywane kolejne doświadczenia pozwalają mi na przygotowanie szkolenia, w jakim podzielę się wskazówkami na bezpieczne życie.

Czerwiec stanowić będzie dla mnie miesiąc, gdy bardzo intensywnie będę promować idee związane z bezpieczeństwem. W tym celu planuję szereg artykułów, webinarów, a w finale płatnej konferencji, na jakiej opowiem o tym, co każda z kobiet powinna wiedzieć o swoim bezpieczeństwie, w:

  • internecie
  • finansach
  • relacjach międzyludzkich (nie jestem psychologiem – nie będę doradzać jak żyć z „trudnym” mężem – w tym celu wystąpi zaproszony przeze mnie gość!)
  • podróży
  • codzienności.

Przygotowuję też webinar z przedstawicielem prawa, który udzieli odpowiedzi na Wasze pytania zadane podczas pierwszej sesji webinarowej.

Jeśli interesuje Cię ten temat – zaplanuj sobie czerwiec jako miesiąc Twojej przemiany w kobietę bezpieczną – niezależną.

Pamiętaj – nie musisz umieć posługiwać się bronią, aby czuć się bezpiecznie. Bezpieczeństwo, to poczucie wynikające ze stylu życia. Trzeba go wypracować.


Be my Guest!

Skomentuj

Joanna Si! © 2019 All rights reserved.  Polityka prywatności

Przewiń do początku