Kilka dni temu uczestniczyłam w szkoleniu-konferencji realizowanej przez Kamilę Rowińską. Jest ona coachem, czołową polską trenerką umiejętności budowania zespołu oraz sprzedaży. Jakie wnioski zabieram z tego wydarzenia wywożąc je z sobą na południe Polski?

Kamila Rowińska

Certyfikowany master facilitator, trener i coach. Autorka oraz współautorka ośmiu książek o tematyce biznesowej i coachingowej, w tym bestselleru „Kobieta Niezależna”. W praktyce coachingowej wspiera kadrę zarządzającą, przedsiębiorców i top menedżerów w osiąganiu ich celów zawodowych i prywatnych. Twórczyni konceptu Kobieta Niezależna – tyle o sobie pisze na swojej stronie Kamila.

To, co zachęciło mnie do udziału w jej szkoleniu to m.in. merytoryka treści, jakimi dzieli się ze swoimi czytelniczkami. Od wielu lat prowadzi bloga, a ostatnio vloga, na którym w każdy poniedziałek publikuje swoje krótkie wskazówki dla kobiet chcących skutecznie i mądrze realizować swoje biznesy.

Wielokrotnie słuchałam jej wypowiedzi, brałam udział w webinarach, szkoleniach jakie oferuje na swojej stronie. Przekonała mnie swoim zaangażowaniem, mądrością i stabilnością. Tak, tak – stabilnością, bo analizując jej poglądy i zalecenia, nie zauważyłam, aby kiedykolwiek cofała swoją opinię. Cenię taki typ lidershipu. I właśnie tymi cechami, Kamila przekonała mnie do osobistej obecności na jej konferencji w Gdyni.

Kobieta Niezależna

Kiedy chcesz odnosić sukcesy, musisz być świadoma tego, co dzieje się wokół Ciebie. Oznacza to, że znasz nie tylko wyniki finansowe swojej firmy, ale również – może przede wszystkim – znasz samą siebie. Pozwala Ci to na zbudowanie firmy, która jest stabilna i silna. Toczące się wokół Ciebie burze nie będą mieć na Ciebie znaczącego wpływu, bo umiesz reagować na to, co zależna od Ciebie, jak i na mnóstwo niezależnych czynników.

Chociaż o twardych, konkretnych, biznesowych kategoriach Kamila mówiła dużo, to jednak najwięcej emocji, jak zwykle, wzbudzały jej osobiste komentarze, w których odwoływała się do swoich doświadczeń. Mówiła o swoim doświadczeniu straty rodziców, wielokrotnej diagnozie nowotworu, samotności, rozwodzie, niepewności o przyszłość. I właśnie na takim gruncie rodzi się kobieta niezależna!

Kiedy tracisz grunt pod nogami, nie masz wokół nikogo do pomocy, pozostają Ci dwa wyjścia – dasz się ponieść fali zwątpienia, albo zawalczysz o siebie raz jeszcze. Budując markę „Kobieta Niezależna”, Kamila stara się opowiedzieć słuchaczkom o sposobach stawania się kobietą samodzielną, świadomą, gotową do realizowania własnego pomysłu na siebie. Wielokrotnie na sali konferencyjnej padło hasło – buduj swój biznes, bądź odważna i odpowiedzialna, zawalcz o siebie.

W młodym wieku, wiele kobiet nie myśli o swojej przyszłości. Pracują i wydają swoje pieniądze, nie myślą o tym, że w wieku dojrzałym coś może pójść „nie po ich myśli”. Co wtedy? Kto im pomoże? Na czym będą opierać wtedy swoją codzienność?

Kamila Rowińska zachęca, aby od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci niezależności, dysponowania pieniędzmi, zarabiania, samodzielności. Pomoże to im w przyszłości mądrze i dobrze zarządzać swoimi zasobami – materialnymi, jak i umiejętnościami miękkimi.

Do udziału w konferencji, zaproszeni byli również goście, m.in. Edyta Kurek, bizneswoman i przyjaciółka Kamili. Mówiła o swoim doświadczeniu pracy w męskim świecie i konieczności „udowadniania”, że jest dobra w swoim zakresie kompetencji. No tak, kobiety „muszą udowadniać”, że coś tam jednak wiedzą …

moje wnioski z konferencji

Na zaplanowaną na lipiec konferencję, bilet kupiłam już w grudniu 2018 roku! Pomyślałam, że będzie to doskonały wyjazd na urlop – zacznę go nad polskim morzem od udziału w szkoleniu, na którego przemyślenie będę mieć potem cały wolny, wakacyjny czas. To było dobre rozwiązanie – dystans i słońce pomogły mi w uporządkowaniu mojej wiedzy i oczekiwań wobec siebie, jako właścicielki firmy.

Zanim pojechałam na konferencję, przeczytałam na stronie Kamili wszystko, co mogłam, aby dobrze przygotować się na to wydarzenie. Obejrzałam jej webinary, vloga, wykupiłam kilka dostępów do płatnych szkoleń. Śledziłam jej facebooka, czasem zaglądałam na instagram. Wszystko to, o czym potem mówiła na konferencji „Kobieta Niezależna” było spójne i do granic możliwości profesjonalne. Czułam się na jej szkoleniu jak gość, osoba doceniona i dobrze zaopiekowana.

To, co zabrałam ze sobą z tego wydarzenia, to przede wszystkim – utrwalenie wiedzy, że życie i biznes buduje się strategicznie, nie przypadkowo. Chcesz odnieść sukces? To go zbuduj! Chcesz być szczęśliwa, zamożna, doceniona, kochana? To buduj życie odpowiedzialne i zuchwałe – marz i realizuj marzenia. Nie zostawiaj swoich planów i wizji w szufladzie – realizuj je, testuj i sprawdzaj każdą z możliwości.

Podczas składania autografu na mojej książce, zapytałam Kamilę, jak jej zdaniem, najlepiej przeprowadzić projekt współautorstwa książki, zaproszenia do wywiadu eksperta. O szczegółach tego projektu i jej odpowiedzi, dowiesz się w kolejnych wpisach. Zapraszam Cię do czytania.


Polecam Ci udział w szkoleniu Kamili Rowińskiej „Kobieta Niezależna” , jak również jej książkę o tym samym tytule. Zachęcam Cię do zakupu jej szkoleń online, jak i konferencji z bezpośrednim udziałem. Buduj swoje życie świadomie i żyj na własnych zasadach. Bądź odważna i niezależna.

Jeśli chcesz poznać więcej „dobrych stron biznesu”, zapisz swój e-mail do mojej listy newsletterowej. Raz w miesiącu wysyłam podsumowanie ważnych wpisów na mojej stronie.

Be my Guest!

1 Komentarz

  • Kamila
    Opublikowany 24/08/2020 14:14 0Likes

    Dziękuje Ci za opinie o szkoleniu i uczestnictwo. Cieszę się, że Fundacja Kobieta Niezalezna ma tak silną i mądrą kobietę jak Ty w swoich szeregach.

    Do zobaczenia!
    Kamila

Skomentuj

Joanna Si! © 2019 All rights reserved.  Polityka prywatności

Przewiń do początku