O mnie 

Cześć, dzień dobry!

To ja, Joanna Si!

Instruktorka Strategii Możliwości dla DDA i osób opiekujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny. A także trenerka pozytywnego, świadomego stylu życia. 

Jestem przedsiębiorcą, specjalizuję się w edukacji “osób po przejściach” . Łączę “zwykłych ludzi” chcących budować skuteczne źródła dochodu z międzynarodową grupą mentorską, która uczy metod, dostarcza narzędzi i tworzy środowisko w którym można rozwijać siebie i swoje kompetencje. Moje doświadczenie zawodowe zebrałam niemal we wszystkich formach zatrudnienia oraz w rozmaitych branżach: administracji, oświacie, sektorze bezpieczeństwa i mediach.

Przez kilka lat, studiując i zbierając doświadczenie w branży medialnej, opiekowałam się też chorą mamą.  Do dzisiaj uważam te chwile za najlepszą szkołę życia i nauki wrażliwości. Poznałam w tamtym czasie wiele problemów z jakimi mierzą się osoby dedykujące swoją codzienność choremu członkowi rodziny. Często brak zrozumienia wśród urzędników, topniejące środowisko znajomych, deficyt finansowy, brak wsparcia psychologicznego, stres związany z telefonowaniem po pogotowie ratunkowe i rozmowa z dyspozytorem który chce udowodnić, że nie ma zasadności przyjazdu karetki, poczucie samotności i uczucie, że nic dobrego nie może się już zdarzyć – to dla nas / nich normalność. Jak śpiew skowronka wiosną stają się na tym tle niespodziewanie otrzymywane od przypadkowych osób słowa wsparcia, uśmiech, życzliwość, drobne prezenty – tak, dobre rzeczy też czasem się dzieją.

Miałam szczęście w tamtym czasie studiować pedagogikę resocjalizacyjną, religioznawstwo, historię, a przed lock downem zdobyłam dyplom studiów podyplomowych PJM z przygotowaniem pedagogicznym. Powyższe doświadczenia kompiluję z wiedzą merytoryczną i dzielę się nią dla dobra tych, którzy dopiero chcą wejść na drogę dbania o siebie i swoją przyszłość. Przez kilka lat uczestniczyłam w pracach gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdzie zdobywałam praktyczne doświadczenie dotyczące wspierania osób indywidualnych i rodzin z uzależnieniem w tle. 

Niezależność finansowa i mentalna jest kluczowym zagadnieniem w dbałości o siebie, obdarzaniem samego siebie szacunkiem i miłością. Dlatego też wspieram swoją wiedzą środowisko zgromadzone wokół Fundacji Kobieta Niezależna powołanej przez Kamilę Rowińską.

Prywatnie – już od przedszkola towarzyszyła mi wizja kariery jako bizneswoman. Nie wiedziałam jaka byłaby to branża, ale miałam silne poczucie niezależności i samodzielności. Po niemal dwudziestu latach, zaczęłam realizować tę wizję. Powiem Wam w sekrecie – jest wspaniale! Prawdopodobnie mierzę się z większą ilością wyzwań niż w pracy etatowej, ale świadomość wolności i sprawczości rekompensuje te wyzwania. Jeśli też o tym myślisz, podejmij wyzwanie niezależnej przedsiębiorczości. Bądź wolna i niezależna. Żyj życiem o jakim marzysz. To nigdy wcześniej nie było prostsze! Jeśli chcesz znać szczegóły, zajrzyj na mojego bloga, często piszę o byciu samodzielnym, niezależnym przedsiębiorcą i o możliwościach jakie daje Ci ta forma zawodowej aktywności. 

Swój projekt “życie w stylu Si!” dedykuję mojej Mamie, Helenie, najpiękniejszej z kobiet.

 

Ma belle,  Hélène.

moja misja to:

mówić życiu “Si!”.

Jestem szczęśliwa, bo żyję wymarzonym przeze mnie życiem. Pragnę wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym osoby, które nie wiedzą jak wykorzystać trudne doświadczenia życiowe w dorosłości, jak zbudować stabilną karierę, jak zadbać o swoją przyszłość. Swoją pracę dedykuję też osobom opiekującym się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Drodzy – pamiętajcie, że musicie też dbać o własną przyszłość. Jestem tu po to, abyście poczuli czyjeś wsparcie w budowaniu spełnionych siebie.

Moją misją jest propagowanie filozofii “Si!” – zawsze mówić życiu “TAK!”.