Zadanie pt. „obrona dyplomu” – wykonane! Chociaż uwielbiam naukę, coraz częściej podchodzę do niej interesownie, zadaję pytanie – co mi da kolejny level edukacji? Jakie korzyści odniosę poprzez nabytą wiedzę? W jaki sposób ją wykorzystam?

dlaczego studiuję?

Samorozwój to taka aktywność, która daje mi nie tylko satysfakcję, ale i otwiera nowe drzwi na przyszłość. Zdobywana wiedza, poznawanie nowych ludzi i ich doświadczeń, to nieocenione źródło wiedzy. Możliwość spędzania czasu w towarzystwie specjalistów danej dziedziny to niezwykle dla mnie istotny argument. Odbieram od nich wskazówki jak interpretować ważne dla mnie zagadnienia, jak wyznaczać nowe kierunki oparte o solidne podstawy.

Studiuję przede wszystkim po to, aby ubierać w merytorykę moje własne spostrzeżenia, wnioski wyciągane z codziennej zawodowej pracy. Obrona dyplomu stała się dla mnie okazją do tego, żeby potwierdzić (także przed samą sobą), że robię ważne rzeczy. Moja oferta biznesowa zmienia się wraz ze mną, a studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego wraz z językiem PJM były naturalnym wyborem. Potrzebuję nowych kompetencji szkoleniowych, aby otwierać się na nowe rynki.

co daje mi obrona dyplomu?

W niedzielę 16 lutego b.r. ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne z Polskim Językiem Migowym. Studia realizowałam na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

Moje działania w zakresie web designu zmierzają w kierunku edukowania. Strony www wykonuję obecnie wyłącznie dla znajomych lub z bezpośredniego polecenia. Koncentruję się obecnie na przebudowie mojego profilu biznesowego z „wykonawczego” na szkoleniowy. Chociaż psychologię i pedagogikę studiowałam już wiele lat, to żadne ze studiów nie dawały mi uprawnień do nauczania innych osób. Teraz, dzięki studiom podyplomowym mogę wreszcie oficjalnie uczyć!

Ponadto, obrona dyplomu to także nowe możliwości współpracy ze środowiskami, które udział w wielu projektach uzależniają od warunków formalnych, gdzie jednym z nich jest właśnie przygotowanie pedagogiczne. Zatem – voilà! Przeszkody formalne zostały zlikwidowane – w taki oto sposób strategicznie realizuję koncepcję Kamili Rowińskiej – Kobieta Niezależna.

nowe kierunki zawodowe

Zanim podzielę się nowymi kierunkami rozwoju mojej firmy, zaproponuję Wam wpierw udział w mojej konferencji „live” którą planuję na koniec lutego. Opowiem w niej o podsumowaniu badań, jakie prowadziłam w związku z pracą końcową na studiach podyplomowych. Dowiecie się z niego, jakie typy inteligencji nosi każdy z Was i jak możecie je wykorzystać. O Inteligencji Wielorakiej pisałam już wielokrotnie na swojej stronie dedykowanej językowi migowemu – Joanna Migiem. Jeśli interesują Was zagadnienia związane właśnie z poznaniem tego języka – gorąco zachęcam Was do odwiedzenia mnie pod wskazanym adresem.

Szczegóły konferencji live podam 24 lutego b.r. – w poniedziałek. Zapraszam Was na to wydarzenie – ale uwaga – warunkiem uczestniczenia w konferencji jest gotowość do … poznania siebie. To będzie spotkanie tylko dla najbardziej odważnych. Do zobaczenia!


Be my Guest!

Skomentuj

Joanna Si! © 2019 All rights reserved.  Polityka prywatności

Przewiń do początku