podcast

Wsłuchaj się w podcast

Bohater w pracy. #Wyzwanie52 (9)

Bohater w pracy. #Wyzwanie52 (9)

To, co chciałam Wam dzisiaj powiedzieć, to przede wszystkim zwrócić Waszą uwagę na to, że jeżeli byliście w dzieciństwie w swojej rodzinie pochodzenia “dziećmi – bohaterami”, to zwrócić uwagę na to, jaką postawę przyjmujecie jako pracownicy. Być może tu jest odpowiedź na Wasze przemęczenie, wypalenie zawodowe, na przysłowiowe “zmęczenie materiału”. 

Biznesplan. #Wyzwanie52 (7)

Biznesplan. #Wyzwanie52 (7)

Co jest istotne – prowadząc swoją firmę przez pięć, dziesięć – więcej lat, dobrze jest robić sobie taki biznesplan i podsumowanie tego, czy dobrze wykonujemy te zadania o których myśleliśmy dziesięć, pięć lat temu. I jakie kierunki obieramy sobie na kolejne lata. 

Po co Ci cel? #Wyzwanie52 (4)

Po co Ci cel? #Wyzwanie52 (4)

Szukałam odpowiedzi, podpowiedzi, żeby nadać większy sens temu, co robię. Zgodnie z myślą biblijną “szukajcie, a znajdziecie”, zalazłam w internecie ciekawą metodę, którą stosują doradcy biznesowi, coachowie czy kreatorzy karier. Dzisiaj chcę Ci o niej opowiedzieć. Koncentruje ona uwagę na celu. Pomaga nam określić cel i drogę, jaka do niego prowadzi. Ten model jest SMART.

Perfekcjonizm vs Mistrzostwo. #Wyzwanie 52 (1)

Perfekcjonizm vs Mistrzostwo. #Wyzwanie 52 (1)

Mistrzami świata zostają ci, którzy realizują cele. Którzy wygrywają kolejny mecz, mają o jeden punkt więcej od swojego rywala, idą do przodu. Nie muszą grać tak przepięknie, tak zaskakująco jak perfekcyjna Brazylia. Realizują cel, i są mistrzami świata.

Endometrioza. Kiedy choroba Cię ogranicza …

Endometrioza jest trudna do zdiagnozowania, dlatego chorująca na nią kobieta po prostu nie wie, dlaczego czuje ból. Wizja podpowiadająca rozwiązania, “co mi dolega?” zwykle oscyluje wokół najbardziej czarnych scenariuszy.

Jak zacząć networking? – WYWIAD

Od czego zacząć networking? A może ciekawi Cię, dlaczego twój networking nie działa? Przeczytaj wskazówki dyrektora zarządzającego BNI.