przedsiębiorczość

pojęcie, które musisz znać

>”ˌɒn.trə.prəˈnɜːr”<

SZCZYPTA WARTOŚCI

“Świat potrzebuje tego wyjątkowego daru, który masz tylko Ty!”

MARIE FORLEO

kontekst

Jak rozumiem przedsiębiorczość?

A jeśli chcesz poznać zasady bardziej szczegółowo – obejrzyj to wideo -> . 

Moje zasady,

czyli rama mojej działalności 

Ludzie biznesu od których uczę się przedsiębiorczości lub śledzę ich aktywności w mediach, m.in. Tony Robbins, Jessie Eker, Dean Graziosi, Rodzina Yager, Robert i Kim Kiyosaki – wszyscy wspominają o dwóch trendach biznesu, który będzie najsilniej rozwijać się w ciągu najbliższych dekad. Są nimi: marketing sieciowy oraz branża edukacji online. 

Jestem obecna w obydwóch sektorach, dlatego też chcę nauczyć Ciebie, jak wejść w te dwa obszary, aby dać sobie szansę na szczęśliwe i spełnione życie z wykorzystaniem właśnie tych trendów. 

I ważna uwaga już na samym początku – przygotuj się, że będziesz czytać książki, duuużo książek! Chcesz osiągnąć efekty, jakich nie mają inni? Musisz więc robić rzeczy, których oni nie chcą robić. 

silna_kobieta
SZCZYPTA WARTOŚCI

“Stawanie się kuloodpornym nie polega na życiu bez strachu, ale na byciu nieustraszonym.”

EVY POUMPOURAS

SZCZYPTA WARTOŚCI

“Mogłem albo obserwować, jak to się dzieje, albo być tego częścią.”

ELON MUSK

Zawsze chciałam być kobietą biznesu, ale nie znałam zasad jakie obowiązują w tym środowisku…
Przez wiele lat nie doceniałam swoich predyspozycji do samodzielnej pracy – bycie freelancerem było “niepoważne”, nie dawało pozornej stabilizacji, stawiało mnie w szeregu ludzi bez sukcesu i powszechnego uznania.

Pozwoliłam innym, by ich opinie wpłynęły na mój sposób patrzenia na siebie, marginalizowałam swoje osiągnięcia. Aż w końcu odkryłam, że mierzona jestem miarą “etatowców”. Stało to w sprzeczności z moją intuicją dążenia do niezależności, samodzielności, kreatywności, piękna i radości z robienia rzeczy ważnych i potrzebnych innym.

Dopiero wtedy weszłam na drogę samorozwoju i zdecydowałam, że zawsze będę wierna swoim osobistym wyborom. Stałam się odpowiedzialna i przedsiębiorcza – zaczęłam świadomie zarządzać sobą, swoimi zdolnościami i szukałam rozwiązań na miarę mojego celu. Zaczęłam budować kuloodporne życie. Z bycia niewidzialną, stałam się head hunterką ludzi, z jakimi buduję biznes w marketingu sieciowym, a w branży edukacyjnej wyznaczam trend w uczeniu przedsiębiorczości osób pozostawionych przez innych na marginesie uwagi. Dla mnie to, co zapisane na marginesie, jest najcenniejszą wskazówką do działania.

kontekst c.d.

Co to oznacza dla naszej współpracy?

Osiągnięcie celu zwykle nie jest przypadkiem.
Często prowadzą do niego kręte ścieżki, ale tajemnicą sukcesu jest wytrwałe podążanie za marzeniem, niepoddawanie się po pierwszych porażkach.

Wielu przedsiębiorców nie pokonuje próby czasu i zarzuca swój plan podboju świata. Porażki, źle skalibrowany model biznesu, brak wsparcia otoczenia, brak mobilizacji sił i negatywne usposobienie wobec samego siebie to świetny przepis na to, aby nigdy nie odnosić wymarzonych efektów.

Częściowo znam to z doświadczenia, a częściowo ze słyszenia, jednak wiem jedno – jeśli nie ma zapału do pracy, silnej wiary w powodzenia misji, cel nie zostanie osiągnięty.

Dlatego zapraszam Ciebie do wyznaczenia sobie w najbliższym czasie zadania, którym będzie stanięcie przed sobą w prawdzie i odpowiedzenie sobie na trzy podstawowe pytania:

1. Jakimi wartościami kierujesz się w życiu?
2. Co i kiedy chcesz osiągnąć będąc wiernym swoimi wartościom?
3. Jakie opinie, oceny słyszysz na swój temat od otaczającego Cię środowiska? Czy te opinie Cię wzmacniają w drodze do celu?

Żaden ze znanych mi przedsiębiorców nie macha magiczną różdżką i w ten sposób odnosi sukcesy. Natomiast każdy z nich, bez względu na osiągnięty poziom, konsekwentnie i strategicznie pracuje na to, aby zdobywać kolejne wyznaczone cele. Każdy z nich działa w oparciu o stałe wartości, które wyznaczają ścieżkę prowadzącą do sukcesu, każdy z nich układa i weryfikuje strategię i każdy z nich opiera poczucie własnej wartości i swoich osiągnięć na pozytywnych przekonaniach.

Where focus goes, there energy flows” – mawia Tony Robbins. A Twoja obecna uwaga na czym się koncentruje? Jak bardzo zbliża Cię to do celu?

Przypomnij sobie raz jeszcze kod skutecznego planowania – znajdziesz go poniżej.

POZNANIE WARTOŚCI ŻYCIOWYCH

Każdy z nas w życiu kieruje się własnymi wartościami, które są kompasem wyznaczającym kierunek działania. W cyklu życia podlegają one niewielkim zmianom, dlatego ważne jest, aby je poznać.

WIZJA I MAPA MARZEŃ

Uwalniając się spod oceniających przekonań, dostrzeżesz wizję swojej przyszłości i marzenia, wynikające z Twoich osobistych pragnień. Zaufaj sobie i daj sobie prawo do podążania za nimi, a poznasz narzędzia, które zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz być.

MISJA I PLAN SMART

Konkretem z jakim będziesz działać będzie wykrystalizowana misja życia i 5-cio etapowy plan jej realizacji. Bez wymówek i chaotycznego działania, plan SMART skoncentruje Twoją uwagę na kluczowych zadaniach prowadzących do celu.

Bycie nieustraszonym można uzyskać jedynie wtedy, gdy jest się uporządkowanym.

M.in. temu służy przedsiębiorczość – nauce umiejętności zarządzania nie tylko biznesem, ale też sobą. Powodzenie w firmie nie da Ci radości, gdy nie uporządkujesz swojego życia wewnętrznego. Dlaczego tak wiele osób mimo spektakularnych sukcesów w korporacjach odchodzi po jakimś czasie z tego sektora? Zwykle w uzasadnieniu osoby te podają, że nie znalazły tam szczęścia, balansu, zrozumienia. Innymi słowy – osiadły w stylu życia i pracy który albo ich nie rozwijał, albo nie spełnił oczekiwań, albo też oni nie pasowali do tego rodzaju pracy. Efektem czego najczęściej jest samozatrudnienie i realizacja długoodwlekanych marzeń.

Moim celem jest pokazać Ci na tych przykładach, że Ty, jako osoba pozostająca z jakiegoś powodu bez pracy, obciążona negatywnymi skutkami syndromu DDA / DDD lub opiekująca się niepełnosprawnym członkiem rodziny masz wszelkie szanse ku temu, aby zbudować w sobie przedsiębiorczą postawę. Jakiekolwiek ograniczenia nie są w stanie zatrzymać Cię, o ile podejmiesz decyzję o tym, że chcesz zmiany. Ważne jest, aby ta zmiana była zgodna z Twoimi wartościami, celem i bez intencji ranienia innych.

Przedsiębiorczość w moim wydaniu jest wytrwała, otwarta na nowe rozwiązania, zgodna z moimi wartościami. Do tego też będę zachęcać i Ciebie.

Przejdź do kalendarza treningów online i zarezerwuj dla siebie miejsce warte rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu.

tu i teraz

Kalendarz treningów